Продажба апартаменти

07.04.2010, 10:18 2720 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Йорданка

  • Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Строителна фирма има построени по стопански начин апартаменти за продажба.

Себестойността на един апартамента е 10 000лв.,а на същия апартамент данъчната оценка е 25 000 лв..

Въпросите ми са следните:

Може ли да се извърши продажба на апартамента под данъчната оценка например за 15 000 лв.?

И  на каква стойност ще се начисли ДДС?

Благодаря предварително!


Катя Крънчева

Re:продажба апартаменти
Отговор 1 | 07.04.2010, 13:44
Може, ако лицето не е свързано, ако е свързано виж алиния 3 на чл. 27 и намери пазарната цена.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook