Регистриране на ЕООД на пенсионер, само здравно осигуряване

23.04.2012, 21:55 13112 4

23.04.2012, 21:55
Публикации: 9 / 0
Здравейте,
имам нужда от информация, относно подаване на документи за вписване в търг. регистър.
Искам да регистрирам ЕООД на името на свекър ми, който е пенсионер.
За вписването са необходими следните документи (инфото е от сайта на търг. регистър):

Заявление за вписване на обстоятелства относно дружество с ограничена отговорност (А4)
Учредителен акт на еднолично дружество с ограничена отговорност
Решение за учредяване на еднолично дружество с ограничена отговорност
Заявление за запазване на фирма (Д1)

Когато аз регистрирах своята фирма (пак ЕООД), освен горните документи, имам и Договор (мисля, че е за управление и контрол). Тогава адвокат ми подготви документите.
Въпросът ми е този Договор за управление задължително ли се подава при вписването? Защото не видях в списъка с необходими документи изискване за договор за управител.... Идеята е свекър ми да плаща само здравните осигуровки, значи не трябва да е по ДУК, нали? Ако трябва да се подава и такъв Договор, то как би трябвало да се оформи, че да не е по ДУК? Ухх, тази част ми е много непонятна, другото ми е ясно.

Моля, помогнете с информация!
#1 | 24.04.2012, 06:51
Публикации: 6403 / 1130
Ще намерите отговорите на интересуващите ви въпроси, ако прочетете тази тема от същия форум:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,2717.msg10988/topicseen.html#new
#2 | 24.04.2012, 09:59
Публикации: 9 / 0
Благодаря много!!!
Значи просто няма да представям при вписването такъв договор, а в учредителния акт ще запиша, че управлението на дружеството ще се извършва от едноличния собственик на дружеството. Правилно ли разбрах?
#3 | 24.04.2012, 12:05
Публикации: 6403 / 1130
Правилно. Действайте и успех! :smile1:
#4 | 02.05.2012, 13:58
Публикации: 9 / 0
Благодаря :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група