Деклариране на продажба на ЕТ по чл.15 от ТЗ

23.04.2012, 15:13 9451 2

23.04.2012, 15:13
Публикации: 186 / 38
Има сделка за продажба на предприятието на ЕТ  - ама БЕЗ заличаване на ЕТ.  Продажбата включва продажба на земя, сграда и автомобил.  То е ясно, че трябва да се поаде данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.  С моят скромен опит - реших, че е приложение 5 - доходи от прехвърляне на права или имущество. Но не съм сигурна коя таблица да попълня. Таблица 8 - ама там пише "със заличаване", а пък нашата адвокатка не ни заличи.  Моля - помогнете - коя таблица да попълня ?
#1 | 23.04.2012, 16:54
Публикации: 6403 / 1129
То ЕТ-то си подава декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ, но формира облагаемия си доход по ЗКПО.
В ЗДДФЛ е записано:
"Раздел II.
Доходи от стопанска дейност като едноличен търговец
Облагаем доход
Чл. 26. (1) Облагаемият доход от стопанска дейност като едноличен търговец е формираната по реда на Закона за корпоративното подоходно облагане данъчна печалба, включваща и финансовия резултат от прехвърляне на предприятието на едноличния търговец без заличаване на едноличния търговец от търговския регистър."
Мисля, че трябва да си попълни приложение 2, а не приложение 5 и приходите от съответните продажби да си включи в ГОД.
Ама и аз не съм имала такъв случай та просто теоретизирам.
Агент МБ е най-веща в тези въпроси - дано се появи да ти даде ценни указания.
#2 | 24.04.2012, 08:01
Публикации: 186 / 38
Просветна ми по някое време и така го направих - като доход от ЕТ и приложение 2. Благодаря.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група