Прекъсване на самоосигуряване!Касовият апарат?

17.04.2012, 01:20 16200 10

17.04.2012, 01:20
Публикации: 44 / 0
Здравейте,
имам нужда от компетентен съвет!
Прекъсвам самоосигуряване като собственик на ЕООД, не зная за колко време. Трябва ли да се обърна към поддържащия сервиз относно спиране на касовия апарат / и има ли срок /, или след като не е ПРЕКРАТЯВАНЕ на дейността - не е нужно това. Все пак има доста високи такси на сервизните фирми за спиране на касовите апарати.
Моля Ви за съвет!
#1 | 17.04.2012, 06:38
Публикации: 3 / 0
здравейте
имам спешна нужда от консултация и поради финансовата криза не мога да си позволя нито адвокат нито счетоводител   
ще съм ви страшно благодарна ако ми дадете някой съвет.и така ето на кратко моята история:имам оод,в съдружие съм със сестра ми.дяловете ни са 50 на 50% тя работи като фризьор а аз работих като масажист.стана така че тя нае друго помещение и аз не съм работила от януари мин.година.следователно не съм плащала никакви осигоровки но аз си ги дължа.има ли вариянт да платя по малко и как въобще ще е най-добре да постъпя с фирмата.да я замразя,да я преобразувам в ЕООД и само сестра ми да я управлява или какво?и как да спра този теч с осигоровките-мога ли да отида в НАП и да подам декларация за прекратяване на дейност.моля ви дайте ми съвет че като направя сметка дължа близо 2000лв.,а аз няма от къде да ги взема и стават все повече
#2 | 17.04.2012, 09:56
Публикации: 9339 / 1571
Най-лесното, което може да направите е да подадете декларация за спиране на самоосигуряването.
Чудя се защо до сега не сте го направила, след като не упражнявате дейност в ООД-то?
Май икономията от счетоводител ще Ви бръкне в джоба с близо 2000лв + лихвите...
#3 | 17.04.2012, 10:03
Публикации: 3 / 0
счетоводител има но го ползваме само в края на годината.ООД-то има дейност но само сестра ми я развива а ние сме съдружнички.въпроса ми е дали аз само мога да спра дейноста си и фирмата да продължи да си функционира или трябва да е преобразуваме в ЕООД
#4 | 17.04.2012, 10:06
МамаБожка
galabs, подайте декларация за прекъсване на осигуряването сега... възможно е да има глоба за неподадена такава в срок/срока е 7 дневен/, но по добре по малкото зло, отколкото да ви се трупат осигуровки
преобразуването на ООД в ЕООД е възможно, но там ще ви е необходим адвокат
#5 | 17.04.2012, 10:08
Публикации: 629 / 129
Модератор
Нямате задължение да извадите КА от употреба, но е задължително да правите месечен отчет, макар и нулев  и да имате актуален договор със сервизна фирма. Дистанционната връзка с НАП също се поддържа срещу някаква такса към мобилен оператор.

Здравейте,
имам нужда от компетентен съвет!
Прекъсвам самоосигуряване като собственик на ЕООД, не зная за колко време. Трябва ли да се обърна към поддържащия сервиз относно спиране на касовия апарат / и има ли срок /, или след като не е ПРЕКРАТЯВАНЕ на дейността - не е нужно това. Все пак има доста високи такси на сервизните фирми за спиране на касовите апарати.
Моля Ви за съвет!
#6 | 19.04.2012, 01:21
Публикации: 10 / 0
Благодаря Ви сърдечно!  :thumbup:
#7 | 19.04.2012, 07:20
Публикации: 3 / 0
специални благодарности за МАМА БОЖКА.послушах съвета ви и мина по добре от очакваното   :smile1:
#8 | 19.04.2012, 12:56
Публикации: 31 / 2
Извинете, а от коя дата прекратихте самоосигуряването?
#9 | 19.04.2012, 13:16
Публикации: 5 / 1
В ООД то може да се осигурява само  единия съдружник, ако другия не упражнява дейност.!
#10 | 20.04.2012, 10:59
Публикации: 44 / 0
Нямате задължение да извадите КА от употреба, но е задължително да правите месечен отчет, макар и нулев  и да имате актуален договор със сервизна фирма. Дистанционната връзка с НАП също се поддържа срещу някаква такса към мобилен оператор.
Още не е ясно кой начин ще е по-удачен. И по двата начина /изваждане от употреба или да остане/ от финансова гледна точка все не е добре.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група