Връщане на работа след дело

29.11.2019, 10:02 1109 1

29.11.2019, 10:02
Публикации: 33 / 0
Здравей ако някой може да ми помогне имам следния проблем- вчера входираха заявление за връщане на работа след решение на РС излезнало на 15.11 . Юриста не го признава тъй като трябвало да има съобщение от съда но колегата не го е получил разбрал е че е спечелил от адвоката му. В закона пише че след входиране на заявлението работника се възтановява веднага и ако не стане материалната отговорност се носи от мен. Някой имал ли е такъв случай да ви помогне какво да правя да се защитя аз в случай на проблем!
#1 | 29.11.2019, 15:07
Публикации: 4394 / 734
Това е юридическа работа и може да не съм прав, но ако с входирането от страна на работника има и някакви доказателства за решението, или може да видите решението в интернет - защо ви е да упорствате и да се главоболите? Още повече, ако в закона пише това, което казвате.

Може би се гледа входирането, защото работникът може да входира, може и да се е отказал да се връща на работа. Това, че фирмата е получила съобщение от съда не означава, че работникът се връща автоматично... не знам де, просто си мисля на глас :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група