ТЕЛК ,ТД и ГД

24.10.2019, 15:28 1606 4

24.10.2019, 15:28
Публикации: 1223 / 70
Фирма плаща по ГД по 70 лв за месеца. на една жена да чисти по 1 път седмично.И това вече цяла година.Счетоводител съм на фирмата от м.08.2019г.Колегата преди мен й е удържал само ДОД.Тъй като е 4 тримесечие, обадих се да питам ,дали да й удържаме данъка и ето ти новост: Оказа се ,че въпросната чистачка имала ТД и освен това имала и ТЕЛК. ТД бил на МРЗ. Не знам, дали преди е казала за тези не маловажни подробности ,но на мен се пада честта да оправя кашата.Не коментирам,дали е правилно или не,но е плащано всеки месец.Не са плащани осигуровки и не са подавани Д1.Неправомерно е удържан ДОД.Сега какаво правя:
1.Тя ми носи копие от Решението на ТЕЛК.
2.Ще трябва да начисля за всеки месец осигуровки и да подам Д1-може и да ни глобят за закъснението.
3.Давам й Сл.Бележка и да си подава ГД и да й възстановят надвнесения ДОД
Пропускам ли нещо?
#1 | 24.10.2019, 15:44
Публикации: 2966 / 392
Това за ТЕЛКа не го виждам като проблем - може да не е казала и т.н., ще й го върнат с ГДД. Иначе за осигуровките - да, Д1 и Д6 за всеки месец.
За септемрви поне няма закъснение :)
#2 | 24.10.2019, 15:48
Публикации: 9299 / 1558
Аз пък ще се хвана за ГД. От ИТ са много чувствителни към ГД с чистачка - имало работно място.
Няма да коментирам колко са прови и дали са прави, но е факт
#3 | 24.10.2019, 15:55
Публикации: 1223 / 70
Да, това че чистачка по ГД не е много редно,го казах още като започнах-работно място и т.н.Предложих да я назначат по чл.114 или на 1 час, ама не искат-тяхна воля.Аз съм им разяснила проблема.Преди мен имало двама счетоводителя и те нищо не им били казали за това.Пък и досега нямали проблеми- да, ама не са им правени проверки от ИТ.
Сега ще им разяснявам ,че подлежат и на глоба за неподадена в срок Д1. Явно няма да ме харесат-новата счети само за глоби и нередности им говори. :blink:
#4 | 24.10.2019, 22:14
Публикации: 2966 / 392
Когато поемам фирма, която преди това е работена, все се изненадвам колегите какви чудеса са правили. Те може да не искат ТД, защото си мислят, че на ГД ще плащат само данък - поправете ги. Специално за това не бих се притеснявала. Колкото до глобите - може и да има, но може и да няма :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група