Регистрация по ЗДДС, с профили в Facebook/ Instagram без да се рекламирам

12.10.2019, 12:56 694 7

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

krissitk

• Публикации: 4 / 1
Здравейте!

Знам, че ако рекламирам фирмата си в социалните мрежи, то е задължителна регистрацията по ЗДДС.
Но необходима ли е регистрация по ЗДДС, ако онлайн магазинът ми има само профил в Facebook/Instagram, но не се рекламирам там, не получавам фактури за рекламация?

Благодаря!

Минев

• Публикации: 70 / 2
Здравейте,

Понеже не се разбора от въпроса, предполагам, че не са налице други основания за регистрация по ЗДДС и се чудите дали не е налице задължение за "специална" регистрация във връзка с чл. 97а от ЗДДС. В случай, че наистина не получавате фактури за платена реклама в тези платформи не виждам основание за регистрация.

p.s. добре е тези неща да ги обсъждате със счетоводеля си

krissitk

Благодаря Ви за отговора и съвета!

Да, точно така. Не са налице други причини за регистрация на ЗДДС, затова исках да проверя и относно това.

delphine

• Публикации: 8766 / 1471
Но необходима ли е регистрация по ЗДДС, ако онлайн магазинът ми има само профил в Facebook/Instagram, но не се рекламирам там, не получавам фактури за рекламация?

А пари получавате ли ?

krissitk

А пари получавате ли ?

Също не получавам пари от тези социални мрежи.
Ще бъдат използвани единствено за връзка с клиентите.

djidja83

• Публикации: 113 / 6
Да използвам темата да попитам нещо: ЕООД регистрирано на основание чл. 100 от ЗДДС пуска реклами във фейсбук и съответно получава фактури за това. Издава се протокол по чл. 117, който се отразява и в дневник покупки и в дневник продажби. Правилно ли е?
Благодаря!

djidja83

• Публикации: 113 / 6

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook