Заплата за напуснал работник

09.10.2019, 10:56 2144 4

09.10.2019, 10:56
Публикации: 4364 / 719
Според общински колективен трудов договор общината осигурява "допълнително обезщетение" при раждане, осиновяване и пенсиониране. Тъй като не виждам основание в ЗДДФЛ и КСО за неначисляване на осигуровки и данък върху такова "обезщетение", реално то е като заплата, с всички осигуровки и ДДФЛ.

Нашият човек е пенсиониран (освободен) от 01.09., а това обезщетение ще се плати с октомврийските заплати. Знам, че в такива случаи начислението се прави за последния отработен месец (август), като се подава корекция на Д1. Но все пак да попитам форумния мозък - възможно ли е тази сума да се начисли и плати за октомври, като съответната Д1 е за октомври, за вече напуснал човек (и без отработени дни). Не съм пробвал, но ми се струва невъзможно?
#1 | 09.10.2019, 11:03
Публикации: 11932 / 2173
Чисто технически програмата няма да ми даде никакъв шанс за начисление на работник, който вече не ни е работник. Освен извън софтуера ? Обаче пък не виждам как ще формираш и Д1...
#2 | 09.10.2019, 11:58
Публикации: 4364 / 719
Още съм на септември в програмата и не искам да бърникам, като вляза в октомври ще пробвам. Правил съм такова плащане (след напускане) на обезщетение по 224, в месец без осигуряване и отработени дни, но само с данък, и Д1 се формира и мина нормално.

Не знам и дали не правят някакви засечки защо няма ТД а има осигуряване. Преди няколко месеца питаха защо има подадено Ув62, а няма Д1. Беше сключен ТД и подадено Ув62, но работата трябваше да почне следващия месец.
#3 | 09.10.2019, 12:13
Публикации: 47 / 0
Здравейте!
Точно такъв случай имах този месец - освободен служител на 30.08.2019. В септември начислено само обезщетение за неизползван отпуск и обезщетение в размер на 4 брутни заплати, без отработени дни. Подадох Д6 само с данък плюс Д1. Прие ги.
#4 | 09.10.2019, 14:04
Публикации: 11932 / 2173
Здравейте!
Точно такъв случай имах този месец - освободен служител на 30.08.2019. В септември начислено само обезщетение за неизползван отпуск и обезщетение в размер на 4 брутни заплати, без отработени дни. Подадох Д6 само с данък плюс Д1. Прие ги.

Разгледах си в ТРЗ програмата как бих могла да начисля подобна ситуация - единствено намерих вариант в модул "Корекция за предходен месец", което и намирам за правилно. Може да намеря начин, но на прима виста не успях, а ми стана интересно.  :smile1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група