Ддс на образователни услуги

27.09.2019, 13:27 2487 0

27.09.2019, 13:27
Публикации: 34 / 0
Здравейте,
става въпрос за ООД, което предоставя образователни услуги, свързани най-общо казано с преподаване в училища на извънкласни дейности. Към момента не сме регистрирани по ДДС, но скоро ще достигнем нужния за това оборот и ще се наложи да се регистрираме.
Въпросът ми е има ли как или какво може да се направи, за да не издаваме фактури с включен ДДС на основание чл.41 от ЗДДС "Чл. 41. Освободена доставка е:
1. (доп. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) предучилищната подготовка и възпитание, училищното или университетското образование, професионалното образование и обучение, следдипломното обучение, преквалификация и повишаване на квалификацията, обучението за придобиване на ключови компетентности, предоставяни от:
а) (доп. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 79 от 2015 г., в сила от 01.08.2016 г.) институции в системата на предучилищното и училищното образование по Закона за предучилищното и училищното образование, институции в системата на професионалното образование и обучение по Закона за професионалното образование и обучение, доставчици на обучение за придобиване на ключови компетентности, включени в списък, утвърден от изпълнителния директор на Агенцията по заетостта или културно-просветни или научни институции;"
 Един вид как можем да се включим в този утвърден списък от АЗ.
 Ако се наложи да плащаме и ДДС върху предоставените услуги, съвсем няма да ни излезе сметката.
Ще съм благодарна, ако някой има идея или се е сблъсквал?
Благодаря
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група