Попълване на касова книга

18.09.2019, 20:21 645 6

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Васил Христов

• Публикации: 27 / 0
Здравейте, грешно ли е ако при попълване на касовата книга всеки ден започвам с 0 за наличност в началото на деня т.е. не прехвърлям натрупаната сума от предходните дни?

bobo

• Публикации: 2816 / 378
Re: Попълване на касова книга
Отговор 1 | 18.09.2019, 21:06
Коя касова книга - към сметка "Каса" ли?

Ако да - записите в касовата книга отразяват движението (приход и разход) и наличността/салдото на парите в брой в касата. Крайното салдо от предишния ден е равно на началното на следващия. Би трябвало сумата след последния запис да отговаря на реалната сума пари в касата. Не ми е ясна идеята за започване от нула.

Ако е касовата книга към касовия апарат - там се записва само оборота. Поне в моята няма начално и крайно салдо.

Васил Христов

Отговор 2 | 18.09.2019, 21:33
Имам предвид книгата към касовия апарат в която се лепят дневните отчети. При мен на първи ред пише "Наличност в началото на деня". Нали нея гледат от НАП при проверка в обекта и засичане на продажбите от касовия апарат?

bobo

Отговор 3 | 19.09.2019, 09:36
Това е някакъв остатък от времената, когато наличността и движението се пишеше на ръка. Сега вече се въвеждат в КА и данъчните гледат по отчета. Вие нали въвеждате сутринта начална служебна сума за рестото в КА?

tarnadjiiska

• Публикации: 84 / 0
Отговор 4 | 19.09.2019, 10:50
И аз наскоро четох как се попълва касова книга и стигнах до това в НАП

bobo

Отговор 5 | 19.09.2019, 11:39
Това за отпадането е така, но някъде (все още) трябва да се съхраняват дневните отчети, касовата книга е удобно място.

Nickolay

Отговор 6 | 19.09.2019, 12:04
Според мен след издаването на дневния финансов отчет касата се занулява, тоест не остава нищо в нея. Началното салдо е 0 за следващия ден, ако не се въведат служебно пари в нея. Задължение за касова книга имат бензиностанциите.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook