Напускане на работа с предизвестие - оставащ отпуск

05.09.2019, 19:38 1257 2

05.09.2019, 19:38
168928
Здравейте!

В момента съм в период на предизвестие и имам 7 дни оставащ отпуск, които не са заявени в работния график към датата на напускане. Същевременно получих имейл от прекия си началник с покана да взема тези дни преди датата на напускане.

Въпросът ми е имам ли право да откажа да взема този отпуск и дните да бъдат изплатени вместо използвани?? На предишни мои работи точно това се е случвало. Или работодателят може да ме принуди да изляза в отпуск за 7 дни, за да си спести и да не ми ги плати? Имам ли право да откажа да подпиша този отпуск и да получа парите си за тези дни?

Много ще съм Ви благодарен за всякаква информация.
#1 | 05.09.2019, 21:56
Публикации: 9298 / 1557
За Вас е по-изгодно да ползвате отпуска, отколкото да вземете обезщетение.  В първия случай не работите, а получавате заплата, осигуровки и стаж, а във втория - само пари.  Друг въпрос е, че ако Ви се работи, може да си работите, да си получите заплатата и стажа, а после и парите.
Има условия, при които работодателя може да Ви задължи да ползвате отпуска в определени дни, но не си спомням в КТ да е посочено предизвестието като такова условие.
От друга страна - помислете си какво може да очаквате от шефа, ако не се съгласите с него и изберете по-малкото зло.
#2 | 05.09.2019, 22:04
168928
ХХХХХ !

Благодаря за информацията. Аз предпочитам закона пред страха.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група