Здравни осигуровки по време на обезщетение за нетрудоспособност при безработно лице

28.08.2019, 09:57 3793 9

28.08.2019, 09:57
Публикации: 186 / 38
За един от по-редките случаи. Имам лице, което е подало предизвестие за напускане, и съответно има издадена заповед за освобождаване, считано от 22,07,2019 г. Обаче от 13 юли, преди датата на уволнение, поради инцидент, има болничен лист, и нетрудоспособността ще продължи около 6 месеца. Изяснено е с НОИ - ще получава обезщетение от НОИ, като болничните листове ще се подават чрез последния работодател. До тук е ясно.  Въпросите ми са следните : 1. Трябва ли лицето да подаде декл обр.7 и да си плаща здравни осигуровки като безработно лице за времето след 22,07,2019 г до момента на възстановяване на работоспособността ?  2. Трябва ли лицето да се регистрира на трудовата борса като безработно и ще получава ли обезщетение като безработно лице в следващите 4 месеца, т.е. лицето има ли право на това второ обезщетение, което много ме смущава.   Надявам се на Вашата помощ.
#1 | 28.08.2019, 11:53
Публикации: 1302 / 183
1. Да
2. Мисля, че НОИ няма да платят 2 обезщетения едновременно, а и ако лицето ще получава обезщетение за болничен заслужава ли си да си "гърми патроните" с обезщетение за безработица, което след време може да се наложи да ползва...

Залагайки на многогодишния си горчив опит с НОИ, НАП и останалите старци-разбойници бих подала едно писмено запитване, за да получа отговор черно на бяло и след време като се сети поредният им полуграмотен служител да ми иска да връщам пари или да правя други подобни гимнастики да разполагам с неоспорим аргумент. :smile1:
#2 | 28.08.2019, 12:19
Публикации: 186 / 38
Честно казано - аз за второ обезщетение не претендирам, и не давам никакви надежди на лицето.   По-скоро исках да съм сигурна, че като го карам да си плаща здравните вноски за своя сметка в размер на 1/2 от МОД за СОЛ, няма да го набутам да харчи ненужно пари. 
#3 | 28.08.2019, 12:48
Публикации: 1302 / 183
Никъде в нормативната уредба не намерих категоричен отговор дали трябва да ги плаща или не като е в статут на ползващ болничен, но пък ако не ги плаща и като се знае, че ние сме държава на абсурдите, има опасност да си загуби права'та и да му спрат болничните, така че според мен е по-добре да не си създава излишни проблеми, да се налага да ги внася след време и пр. простотии...
#4 | 28.08.2019, 12:52
Публикации: 668 / 83
За този инцидент има болничен за 6 месеца или ще се издават болнични за този период. Понеже болничния се взима за да не ходиш на работа, когато здравето не го позволява, след 22 юли след, като не е на работа, няма причина да се издават болнични.
Ако НОИ са съгласни обаче няма да споря.

Относно здравното, мога да предложа да изчакате и да проверявате с безплатната услуга на НАП за здравен статус и като излезе липсващ месец да подадете декларация. До сега не съм чул да са глобили някой за неподадена в срок декларация за здравно осигуряване, но мисля, че имат право.
#5 | 28.08.2019, 12:54
Публикации: 9339 / 1571
По втория въпрос:
Принципно би трябвало да се регистрира в АЗ. Ще бъде определено обезщетение, но ще бъде отложено плащането за периода след болничния. Погледнете КСО.
На практика наистина е по-добре да не си гърми патроните да не се заробва за още тригодини
#6 | 28.08.2019, 13:20
Публикации: 1302 / 183
Аз не знам защо, но като прочетох думата инцидент в поста на ddqnkova реших, че става дума за ТЗ.
Обаче, погледнете тази статия, която е писана преди да отпадне ал. 2 на чл. 42 от КСО и след това отдолу абзаца с гриф Важно!.
Може би той дава отговор на първата част от поста на tihomir.petrov, а идеята му за проверката е много правилна, не ми хрумна. :smile1:
Хиксовете написа точно това, което имах пред вид, благодаря. :bow:
#7 | 29.08.2019, 15:37
Публикации: 186 / 38
По отношение на уволнението - няма никакви пропуски. Заповедта за уволнение е издадена съвсем правомерно на 22 юли по време на болничен. Инцидент - имах предвид здравословен инцидент - общо заболяване - не е трудова злополука. Лицето ще получава ежемесечно болнични листове, и не е въпрос дали НОИ са съгласни да ги плащат - статията на Боряна Георгиева дава отговор - чл.42 ал.1 от КСО - прекратен е БЕЗСРОЧЕН трудов договор с предизвестие от работника..
И сега по основния въпрос - за здравно осигурителните вноски - чл. 40 ал.5 от ЗЗО заедно с препратките, дава отговор - трябва лицето да ги внася за своя сметка.   Остана нерешен въпроса с регистрацията като безработно лице - една регистрация, макар и за 4 месеца, ще  носи осигурителен стаж, но от друга страна  две обезщетения не ми се струва възможно, от трета страна - това с отлагането - не ми става много ясно.
Благодаря за коментарите.
#8 | 29.08.2019, 16:03
Публикации: 9339 / 1571
1. С оглед на актуалния текст на КСО, не съм много съгласна, че при прекратяване на безсрочен ТД болничния ще продължава да се плаща от НОИ. Доколкото чета, плащането е при срочен тд или при трудова злополука. Но щом са Ви казали....
2. Дължи здравни за своя сметка, щом вече не е осигурен на друго основание. Изплащането на болничен след прекратяване на ТД не го прази здравноосигурен.
3. За отлагането: вижте какво точно е записано в КСО, чл.54в, 54г или там някъде . Потърсете нещо в смисъл, че изплащането на обезщетение за безработица се спира за периозите на изплащане на друго обезщетение.  Там е посочена и процедура.
4. Наистина 4 месеца по около 200 лв са си пари, но ако се регистрира сега, през следващите 3 години когато има право на обезщетение, пак ще е минималното. Ако през тези 3 години работи по ТД и  напусне при по-добру условия, може са съжалява
#9 | 29.08.2019, 16:07
Публикации: 1302 / 183
По повод "нерешения" въпрос. :smile1:
Но слагам скобата, че част от разсъжденията са си мои и не ангажирам никого с тях.
Ако лицето има болнични дори да се регистрира в АЗ и те да предложат работа няма да може да започне.
Както написах по-нагоре на 99% съм сигурна, че НОИ няма да платят 2 обезщетиния за един и същ период и за това препоръчах да им изпратите писмено запитване. Може да споделите какво са отговорили.
Така или иначе срокът за регистрация в АЗ вече е изпуснат.
И на края за отлагането.
Ако човекът е млад за него тия 4 месеца осигурителен стаж не са от особено значение.
Ако скоро (в близките 2 и половина години, примерно) не е ползвано обезщетение за безработица и го ползва сега, то в следващия момент, когато му се наложи ще ползва пак 4 м.
Ако сега не ги ползва и по-късно се наложи може да ползва и повече в зависимост от стажа и начина на освобождаване.
Това беше логиката на отлагането.
Успех, късмет и бързо възстановяване на човека пожелавам. :good:

За пореден път се засякохме с Хиксовете. :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група