ЕООД без активност, но с направени разходи

09.08.2019, 20:48 1288 1

09.08.2019, 20:48
Публикации: 1 / 0
Здравейте

Може би ще прозвучи смешно, но имам ЕООД което от години не ползвам (бе на баща ми който почина и аз просто я прехвърлих на себе си)
В края на 2018 мой роднина е решил да се възползва от предложение за покупка на авточасти с голяма отстъпка ако са на име на фирма.
Закупил е стока за над 500лв за които е взел фактури , които ми предаде. Авточастите са монтирани на личната му кола.

Аз не направих нищо по въпроса и бих желал да знам каква е легалната процедура която трябва да слевам , за да нямам никакви проблеми.
Нужно ли е да осчетоводя тези фактури?

Благодаря Ви
#1 | 09.08.2019, 22:59
Публикации: 9297 / 1557
Легалната процедура:
1. Не предоставяте идентификационни данни за фирмата си на трети лица
2. След като сте го допуснали, редно е да осчетоводите документа, да го отнесете към "лично потребление", да платите съответния данък по ЗКПО, да съставите ГФО, да подадете ГДД и т.н. ГФО, колко и да е елементарно, трябва да е съставен от лице, което има право да го прави и услугата да е заплатена.

На практика: може и да не осчетоводите тази фактура. Вероятността да Ви "хванат" е под 50:50. Имайте предвид, че при една евентуална проверка само с един клик нападжиите могат да получат списък с всички фактури, издадени към Вашата фирмата от  фирмите, регистрирани по ДДС.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група