Обезщетение след съкращение

02.08.2019, 23:44 2004 4

02.08.2019, 23:44
Публикации: 3 / 0
Здравейте. Имам следния казус.
Миналата година по взаимно съгласие напуснах работата си.
След изтичането на едномесечното предизвестие, си подадох документите в бюрото по труда, докато търсех нова работа. След 2 седмици намерих такава и съответно прекратих борсата.
Вече от 1г. съм на въпросната нова работа.
Казуса е такъв, че сега искат да сменят длъжността ми, с което аз обаче не съм много ок.
В случай, че реша да не подпиша нов договор на новата позиция, а работодателите ми решат да ме съкратят понеже нямат друг вариант, какво се случва?
На какво обезщетение ще имам право, при положение, че преди година съм била в бюрото за 2 седмици? Четох, че трябвало да са минали 3 години, за да ползвам пълното си обезщетение при съкращение(част от заплатата) . Но в случая не съм била дори и пълен месец безработна. На какво обезщетение ще имам право?
Благодаря предварително.
#1 | 03.08.2019, 00:04
Публикации: 9357 / 1574
Зависи колко точно сте работили. Ако е по-малко от 12 месеца и при зарочване на работа сте уведомили НОИ,  сега ще имате право на остатъка от определеното вече обезщетение. Иска се в 7-дневен срок да се регистрирате в Агенцията по заетостта.
Ако сте работили 12 и повече месеци, сега ще имате право на минимума (4 месеца по 9 лв на работен ден), тъй като от отпускането на предходното обезщетение не са минали 3 години.
#2 | 03.08.2019, 01:16
Публикации: 3 / 0
На миналата си работа, която напуснах по взаимно съгласие бях 2години.
На тази в момента съм от 12 месеца.
Спазвала съм всички срокове към агенцията по заетостта и веднага щом подписах новия договор бяха уведомени.
#3 | 03.08.2019, 08:28
Публикации: 9357 / 1574
Щом сте работили 12 /пълни/ месеца, единствената възможност за обезщетение е 4 месеца по 9 лв на ден. Няма значение как ще се прекрати договора
Е, това е по-добрия вариант от случая, ако сте работили под 12 месеца и продължите да вземате остатъка от старото обезщетение, което ще е по-малко
#4 | 03.08.2019, 12:20
Публикации: 3 / 0
Благодаря!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група