Без счетоводител

23.07.2019, 13:31 2730 6

23.07.2019, 13:31
Публикации: 17 / 0
Здравейте!
Обмислям откриване на ЕООД, но засега не мисля да наемам счетоводител , защото дейността няма да е с много документооборот. Но ме притеснява осигуряването, за целта трябва ли да имам спец.програма за Д1 и Д6 за генериране, или това мога направо в НАП да правя.   Системата им позволява плащане и създаване на преводи, декларации всичко, затова  клоня към тази идея.
#1 | 23.07.2019, 13:43
Публикации: 11932 / 2174

Обмислям откриване на ЕООД, но засега не мисля да наемам счетоводител

Всъщност от прочетеното разбирам, че не мислите да плащате на счетоводител и в същото време имате нужда от счетоводна консултация. Сетих се за един реален случай . Една жена споделя, че рядко ходи на фризьор, защото си прави сама прически. Сред присъстващите се оказва фризьорка и отговаря - " Добре, че всички не са такива защото иначе гладни ще ходим".
Всъщност не знам дали е смешно, тъжно, жалко...или какво още

Много се извинявам, че не е пряко по темата.
#2 | 23.07.2019, 13:47
Публикации: 17 / 0
знам, че е смешен въпроса като цяло, но бях длъжна да попитам , като не знам .. Благодаря, разбрах и отговора.
#3 | 23.07.2019, 14:00
Публикации: 11932 / 2174
Има толкова думи и начини човек да поиска нещо и да го получи. Даже на децата обясняваме силата на някои вълшебни думички.
#4 | 23.07.2019, 15:30
Публикации: 668 / 83
Здравей,

мисля, че за подаване на декл.1 и 6 - може човек да се справи сам.
За ГФО се изисква съставителя да отговаря на определени изисквания. Счетоводителя обикновенно знае, как да си систематизира информацията и е готов да реагира на проверки, ревизии и подобни. Мисля си, че ако попаднете на проверка, ще трябва счетоводител да се намеси и може да се платят глоби и актове. Общо взето, знам, че човек, като реши да спести от едно място, ще ги даде на друго.

поздрави,
#5 | 23.07.2019, 15:47
Публикации: 69 / 12
Ако е само за Д1 и Д6, ще се справите с програмата на НАП. Но има много други неща, за които трябва да помислите. Какво ще бъде осигуряването Ви, Управител ли ще сте или самоосигуряващо лице. За самоосигуряване не забравяйте Окд5. Сигурна съм, че после ще се сблъскате с по-сложни неща, с които може би няма да се справите. Успех!
#6 | 23.07.2019, 15:55
Публикации: 4366 / 719
Виждам, че питащата има доста разнообразни счетоводни въпроси във форума... :)
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група