Извършване на издателска дейност през фирма, която извършва и друга дейност

23.07.2019, 09:17 1746 2

23.07.2019, 09:17
Публикации: 29 / 0
Здравейте,
имам приятелка с действаща фирма в една сфера, сега обаче иска да развива и друга дейност в съвсем различна свера, но не сме сигурни дали е възможно. Иска да издава нещо като списание, има човек за печат, не желае да е през друго издателство. Въпросът ми е дали е възможно и ако да - какво е необходимо.
Надявам се, че има запознати и ще бъда благодарна, ако може да ме насочите  :smile1:
#1 | 23.07.2019, 09:45
Публикации: 9335 / 1570
Ако няма някакви административни ограничения за съвместяване на двете дейности - защото не?
Ако новата дейност не е вписана в предмета на дейност на фирмата, да я впише. Най-вероятно в обявения предмет на дейност има "и други"
Ако има средства, познания, "бизнес план" - защо да не започне нова дейност?
Какво трябва да направи - предполагам малко инвестиции, подбор на персонал, някои регистрации и/или лицензи, ако са нужни и т.н. Чисто счетоводно: започва  да ползва новина код на дейността и свързаните с него МОД и процент ТЗПБ.
#2 | 23.07.2019, 09:52
Публикации: 29 / 0
Какво трябва да направи - предполагам малко инвестиции, подбор на персонал, някои регистрации и/или лицензи, ако са нужни и т.н.

Именно, ето това незнаем, ако някойможе да каже документално какво е необходимо.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група