Възстановяване на ДДС от Германия

10.07.2019, 19:26 1480 11

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

plamena_g

• Публикации: 13 / 0
Здравейте,
Българска фирма, регистрирана по ДДС извършва онлайн търговия на територията на Германия. Клиентите са само физически лица, нерегистрирани по ДДС в Германия. Българската фирма получава поръчка чрез сайта, след което закупува стоките от немска фирма, която ги доставя директно до купувача. Българската фирма получава фактури с немско ДДС / 19% /, а за продажбите начислява 20 % българско ДДС.
Въпросът ми е подлежи ли на възстановяване ДДС-то платено в Германия в този случай?
Благодаря!

delphine

• Публикации: 8777 / 1476

Въпросът ми е подлежи ли на възстановяване ДДС-то платено в Германия в този случай?

Да.
Възстановяване на ДДС от ЕС

plamena_g

• Публикации: 13 / 0
Благодаря! Имах малко съмнение, заради мястото на сделките, понеже стоките не напускат територията на Германия, а се купуват и продават там.

eli_e

• Публикации: 99 / 1
Услугата за възстановяване на ДДС от ЕС не е достъпна.
На горещия телефон не ми дадоха информация дали ще се възстанови работата на портала.
Има ли други закъсали като мен с подаването и какво ще правите

epop

• Публикации: 1 / 0
Не е достъпна от 15-ти. Чакаме. Ако не отворят, ще пускаме в следващи тримесечия и с годишни искания.

eli_e

В следващи тримесечия може ли фактури от второ  тримесечие

irenabrili

• Публикации: 6233 / 997
В следващи тримесечия може ли фактури от второ  тримесечие
Може. До 30.09 на календарната година, следваща периода на възстановяване  може да се подава искане за минал период.

elliss_bg

• Публикации: 42 / 2
И аз съм го закъсала с възстановяването на ДДС от ЕС, както за 2-ро тримесечие, така и за 2018. Надявам се, че ще пуснат услугата.

eli_e

И аз имам за 2018, но това още не го мисля. Има още време
Но за второ тримесечие много неприятно се получава.

RadoslavaAngelova

• Публикации: 8 / 0
Ще възстановят ли услугата за възстановяване на ДДС от ЕС?

elliss_bg

• Публикации: 42 / 2
Вчера три пъти звънях в НАП, но така и не успях да се свържа, защото всички оператори са заети или в отпуска  :blink: и на тях не им пука, че и нас ни притискат срокове.

RadoslavaAngelova

• Публикации: 8 / 0
Някои има ли информация за услугата за възстановяване на ДДС от ЕС.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook