Издаване на протокол по чл.117/1 от ДДС при ВОП

20.06.2019, 14:10 657 3

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Получени тръби от Румъния на 12,06,2019, фактурата е с дата 13,06,2019, неплатени, падеж 13,07,2019. С каква дата следва да се издаде протокола по чл 117/1 от ЗДДС ?

delphine

  • Публикации: 8631 / 1448
ЗДДС
Чл. 25
(2) Данъчното събитие възниква на датата, на която собствеността върху стоката е прехвърлена или услугата е извършена.

(6) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) На датата на възникване на данъчното събитие по ал. 2, 3 и 4:
1. данъкът по този закон става изискуем за облагаемите доставки и възниква задължение за регистрираното лице да го начисли,

чл.117
(3) (Изм. - ДВ, бр. 108 от 2007 г., в сила от 19.12.2007 г., доп. - ДВ, бр. 88 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) Протоколът се издава не по-късно от 15 дни от датата, на която данъкът е станал изискуем.




irenabrili

  • Публикации: 6189 / 985
Здравейте,
По принцип гледайте да издавате протооли в рамките на едно тримесечие, защото така се засича VIESа :smile1:

ДаниЕ

  • Публикации: 86 / 0
По принцип гледайте да издавате протооли в рамките на едно тримесечие, защото така се засича VIESа :smile1:
Съгласна съм.Но ето последния случай от днес.Фактурата са я издали с дата 24.06. / що тогава - само те си знаят/.Стоката тръгва към нас утре 03.07. Как да издам Протокол по чл.117 в рамките на тримесечието?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook