НСИ и отчетите

13.06.2019, 15:05 2949 4

13.06.2019, 15:05
Публикации: 1223 / 70
Здравейте,спешно трябва да отворя отчетите в НСИ,обаче не става.При Краткосрочната статистика,проблем няма.А годишните отчети ми излизат празни.Преинсталирах адоп ридера,но пак нищо не става.Какво трябваше да се направи?Да се преинсталира?Спешно ми трябват,а не става.
#1 | 13.06.2019, 15:44
Публикации: 11932 / 2174
Обади се на някой от телефоните за връзка с НСИ, дадени на сайта им. Много са отзивчиви - ще ти помогнат да се справиш. Имах проблем и аз и се оказа, че НСИ не ми е сред разрешените опции не знам къде си - с тяхна помощ се оправих.
#2 | 13.06.2019, 16:25
Публикации: 1223 / 70
от един час звъня.Има поне 10 телефона и никой не вдига.Междувременно три пъти преинсталирах адопа,гледах указанията и правих каквото са указали .Рестартирах,и нищо.Бързай,колкото си щеш.Спешно,не спешно ,не става :blink:
#3 | 13.06.2019, 16:31
Публикации: 42 / 3
В "Често задавани въпроси"- това е отговора:

20. Защо не се визуализират данните на вече подаден Годишен отчет за дейността чрез Информационна система „Бизнес статистика” (зареждат се празни справки, без данни)?

Причина може да са постоянните обновявания (update) на програмата AdobeReader на Вашия компютър, които обикновено стават автоматично. За да преодолеете проблема с визуализацията на данните, е необходимо да направите следните настройки:

1. Отворете програмата AdobeReader

2. От меню Edit изберете Preferences

3. Отидете на Security (Enhanced)

4. Натиснете бутона „AddHost” и в новия прозорец изпишете с малки букви на латиница isbs.nsi.bg

5. Натиснете бутона „ОК” и затворете AdobeReader.

Друга причина може де е защитата на Adobe Reader за изпълнение на  java скриптове. За да преодолеете проблема с визуализацията на данните, е необходимо да направите следните настройки:

На антетката в горния ляв ъгъл (под дискетката) има удивителен знак (!). При натискане се появява жълта лента със съобщение за java script. В дясната част на лентата натиснете options  и изберете втория ред Add host to privileges side.
#4 | 13.06.2019, 17:31
Публикации: 1223 / 70
Мерси за отзивчивостта.Настройкит е от 1-5 ги направих.За съжаление,нищо не се случи.Другите настройки не успях,защото при мен не знам защо дискетката е в сиво и няма знак ! .Довечера ще пробвам и от друг компютър.дано поне от там успея,пък утре пак ще ем звъня.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група