Отпадат книгите за дневни финансови отчети на фискалните устройства

09.07.2019, 11:46 8912 7

09.07.2019, 11:46
Публикации: 160 / 29
Днес на страницата на НАП във актуално е публикувано че от 02.07.2019г.- отпада задължението за водене на книга за дневни фин.отчети на фискалните устройства.
Копирах написаното и го прикачвам
#1 | 09.07.2019, 13:43
Публикации: 927 / 28
ддобре де нови касови ли ще чакаме ... дневните отчети какво става с тях ??? как ще си водим касата ,ако не вадим отчети
#2 | 09.07.2019, 13:45
Публикации: 11932 / 2174
 как ще си водим касата ,ако не вадим отчети

Ами , ако водите подневно каса ще си ги вадите, но не с цел да ги лепите в касова книга.
#3 | 09.07.2019, 13:51
Публикации: 927 / 28
леко тъпо ми се струва на първо четене . така или иначе трябва да се приключва касата за деня,месечен поне трябва да се вади ...не виждам никаква логика в това освен ,че след някой месец ще се инвестира отново в касови апарати ...
#4 | 09.07.2019, 14:58
Публикации: 11932 / 2174
Всъщност хубавото е, че вече отпада задължителният характер на тези книги. Не пречи по усмотрение на фирмата да продължи да се води такава отчетност , ако без нея не може да се следи регулярно и точно паричния поток. На други места обаче ще се спести доста ненужна бумащина. :smile1:
#5 | 09.07.2019, 16:18
Публикации: 927 / 28
може би е така но за да се случи всичко това трябва да се променят наличните касови апарати,които само преди 5 месеца трябваше да се купуват пак поради някакви нормативни промени ............. Това ме навежда само на една мисъл и тя въобще не е свързана с улесняване на работата на фирмите . Не съм много на ти с КА но не знам към момента да има такива които автоматично  Z и месечни отчети ,ако аз съм пропуснал това значи,че съмненията ми са леко необосновани
#6 | 09.07.2019, 17:25
Публикации: 11932 / 2174
Ами няма как да не се породят и въпроси . Примерно до момента, ако не се приключи деня оборота отива в следващия ден и т.н.. Това пък би повлияло на месечния отчет ...Вероятно фирмите за обслужване на КА ще са / евентуално / по-запознати. Може пък в новите КА да не е така...
Как пък все на парче ги въвеждат тези новости - един път комплексно няма да го решат .
#7 | 09.07.2019, 20:24
Публикации: 147 / 41
Здравейте,

Идеята е проста - софтуерът на касовите апарати ще генерира автоматично дневен отчет, ако има оборот (не видях никъде задължения да се разпечатва този отчет - значи ще минем на справки за период, но ще е гарантирано, че им дневни отчети с нулиране).

Това е в бъдещето. До въвеждането на тези апарати или промяната на софтуера на вече работещите апарати, "задължените лица" са длъжни да отпечатват дневен финансов отчет с нулиране, но може да не поддържат касова книга. Или могат да си ги лепят в касовата книга, но да не ги описват.

Промяната е очаквана, доколкото дневното отчитане изостана в чисто технологично отношение от останалите дейности по наредбата. Аз и до момента в счетоводството използвам месечни подробни отчети, така че няма какво да променя в отчетността.

За радост ще престанат постоянните разправии и обяснения за това как трябва да се водят касовите книги.

Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група