Осчетоводяване на 3 дни за см.на работодателя

13.06.2019, 18:15 4003 2

13.06.2019, 18:15
Публикации: 1223 / 70
Как осчетоводявате 3-те дни болничен за сметка на работодателя? В см.604 или в.см.605? Т.е като заплати или като осигуровки.Аз съм за см.604,обаче ТРЗ програмата ми не мисли така?Не бях се замисляла,но в последно време в една фирма има доста болнични и ми направи впечатление.Как мислите?
#1 | 13.06.2019, 19:22
Публикации: 4368 / 719
"Обезщетения при временна неработоспособност и трудоустрояване"
"Осигурителят изплаща на осигуреното лице за първите три работни дни от временната неработоспособност 70 на сто от среднодневното брутно възнаграждение за месеца..."

Никак не ми прилича на осигуровки, още повече - върху сумата за тези три дни се плащат осигуровки, а да се плащат осигуровки върху осигуровки е нонсенс.

ПП Понеже аз съм в бюджета, при нас има отделен параграф за заплати, отделен за обезщетения ("Други възнаграждения и плащания за персонала") и отделни за видовете осигуровки ("Задължителни осигурителни вноски от работодатели").
#2 | 13.06.2019, 19:52
Публикации: 1223 / 70
Мерси за мнението.До сега не съм обръщала много внимание,защото е имало много малко болнични.Обаче сега в една фирма се получи така,че има доста и нещата лъснаха.Програми,програми,ама задмониторното устройство трябва винаги да е на щрек. :wink1:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група