Гфо 2018

26.02.2019, 22:13 3999 3

26.02.2019, 22:13
Публикации: 4 / 0
Здравейте, за 2018г. сдружение в обществена полза има наличност от 2017-та - 1003 лв., разходи за нестоп. дейност - 264 лв., приходи от стопанска дейност 7000 лв. и разходи за стоп.дейност 3000 лв. /начислени, но неразплатени през 2018-та/, начислен и дължим данък по ЗКПО - 400 лв. и наличност в края на годината - 7809 лв.
Верен ли ще е баланса, ако в актива му се отразят в т.IV Парични средства - 8, в пасива IV Други резерви - 1;VI Текуща печалба  - 4; B. Задължения към доставчици - 3?
Как трябва да се попълни ОПР за стопанска и нестопанска дейност?
#1 | 06.03.2019, 23:57
Публикации: 4 / 0
Това е ЮЛ с нестопанска цел в обществено полезна дейност ли е регистрирано? Те нямат право на стопанска дейност и какъв данък ще внасяте? Те не са фирми. Вие как ще попълните че извършвате стопанска дейност като сте регистрирани като имащи нестопански цели? Изцяло грешен баланс. Това е голям минус на тези ЮЛ-големи грешки в счетоводството и никой не ги осъзнава, защото почти никой не ги проверява тях.
#2 | 26.03.2019, 20:00
Публикации: 2 / 0
Само при партиите има забрана за извършване на стопанска дейност .
#3 | 22.05.2019, 12:21
Публикации: 1 / 0
Здравейте,

Юрисконсулт съм на няколко фирми с различна форма на управление ЕООД, ООД, АД и др. Налагат се промени и всякакви видове вписвания по партидите им ГФО, Протоколи, уставни промени, декларации.
Не съм адвокат, не съм вписан като такъв и не разполагам с ел. подпис на адвокат, но като юрисконсулт смятам, че следва да имам правата, които има и адвокат за вписване на обстоятелства в Търговския регистър. Крайно нерентабилно е за всеки документ да се прави нотариална заверка и да се плаща двойна такса за вписване. Юрисконсултите затова представляват само юридически лица и не би следвало правата има да са по- малки от тези на адвокат.

1. Мога ли да боравя с подпис, издаден за мен, като физическо лице, с който ще мога да работя с 30 фирми, за което всеки управител ще ме упълномощи изрично, ПРЕДИ ВСЯКО ВПИСВАНЕ!
Съгласно правилата на Агенция по вписванията, промяна в обстоятелствата може да бъде извършена от:
- търговец/ лице, представляващо ЮЛНЦ
- адвокат с изрично пълномощно
- прокурист
- друго лице в предвидените по закон случаи   - е ли юрисконсулта такова ЛИЦЕ?

2. Има ли друга алтернатива за работа с ТР по електронен път?
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група