Уведомление чл.62 при промяна на основание от 04 на 01

14.05.2019, 15:36 1213 9

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


RalicaDi

  • Публикации: 13 / 0
Здравейте, трябва ли да подам и как да оформя Уведомление по чл.62, когато искам да променя основанието на трудовия договор от чл.68, ал.1, т.3 на чл.67, ал.1, т.1.?Титулярят се върна на работа, но ще бъде преназначен на друга длъжност, а заместващият остава на сегашната си длъжност.


marpan_64

  • Публикации: 5682 / 478
След като се връща титуляра, заместника се освобождава. След това си го назначавайте отново.

delphine

  • Публикации: 8762 / 1470

https://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=22720.0

Иначе в отговори на този въпрос МТСГ дава отговор като  Марпанчето.  :smile1:

riboloveca

  • Публикации: 52 / 0
Здравейте, титуляр по договор напуска работното място по време на отсъствието си и минава 5-дневният срок, от който договорът на заместващия го служител става безсрочен. Трябва ли да се сключи ново ДС със заместника за преминаването му на безсрочен договор и ако да, с каква дата трябва да е то? И трябва ли да му се прати уведомление по чл.62?

marpan_64

  • Публикации: 5682 / 478
Какво се случва с договора на титуляра?

riboloveca

  • Публикации: 52 / 0
Какво се случва с договора на титуляра?
Прекратен е на основание на чл.326 ал.1 и 2 - с предизвестие.

dani_n26

  • Публикации: 60 / 9
Естествено, че трябва да има ДС и Уведомление по чл.62

riboloveca

  • Публикации: 52 / 0
Естествено, че трябва да има ДС и Уведомление по чл.62
Благодаря!  :good: Предполагам, че датата на сключване трябва да е първият работен ден след изтичането на въпросните 5?

ba4katora

  • Публикации: 24 / 0
Здравейте,

подали сме уведомление чл.62 ал.5 от КТ на 30.10.2019
 като основанието на договора е 11 - чл.111 от КТ втори ТД при друг работодател,
 в във връзка с чл.68 ал.1 т. 1 за определен срок като в т.12 срок на договора е посочено 31.10.2021
как да се промени уведомлението за да стане от срочен в безсрочен ТД

1. прекратяване срочния ТД - как да се прекрати като е до 2021 г.
2 или с ДС за промяна в безсрочен ТД
ще трябва ли да се иска разрешение от ИТ

Благодаря Ви

ХХХХХ

  • Публикации: 6310 / 922
И двата  варианта са възможни. Бих предпочела първия - променя се всичко с един замах :)

По т. 1 - например по чл.325, ал.1, т.1
По третия въпрос - не трябва


В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook