Брутната заплата влияе ли се от временна нетрудоспособност

13.05.2019, 21:35 533 4

Мегън и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

агапи

• Публикации: 3 / 0
Здравейте,

Брутната заплата зависи ли болничния?
Напуснах работа. Според сметките ми, един ден болничен, и 8 дни неизползван годишен отпуск (за месец април, 2019), са изплатени с около 200 лева по-малко. Човешки ресурси и счетоводителката не успяха да ми обяснят точно как се смята, защото ползвали приложение за целта. Мога да претставя и точните параметри от фиша.

Благодаря!

P.G.H.R.

Разбира се, че сумата, която ще получите за БРЗ ще е по-малка след като сте ползвала болничен.
Обезщетението по чл. 224 обаче, няма връзка с болничния. То се изчислява на база БРЗ за предишен месец, в който имате отработени поне 10 дни.
Не мога да преценя "на око" дали тези 200 лв. по-малко са реални или не, зависи от доста фактори.
Ако искате изпратете ми фиша на лични, за да погледна за какво става дума. :smile1:

агапи

Здравейте, благодаря за отговора! А как точно се имат предвид болничните при подобни изчисления? Иначе и за март имам 2 дни болничен.

ХХХХХ

• Публикации: 5857 / 850
За първите три работни дни от болничния се плаща 70% от надница, като върху сумата се начисляват осигуровки (в т. ч. лични).

агапи

За първите три работни дни от болничния се плаща 70% от надница, като върху сумата се начисляват осигуровки (в т. ч. лични).
Благодаря.

В момента тук са: Мегън и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook