Осигурителен доход на самоосигуряващо се лице и ГДД

26.04.2019, 08:01 2299 1

26.04.2019, 08:01
Публикации: 13 / 0
Здравейте,
От вчера ме мъчи следното: Изготвих ГДД на самоосигуряващо се лице за 2018г., което е член на Осигурителна каса. Лицето се е осигурявало на 510 лв., като в 4 от 12-те месеца е имало болнични. От осигурителната каса ми дадоха таблица с осигурителния доход по месеци и внесените съответно осигуровки. Попълних Т1, като за месеците, през които е имало болничен написах по-малкия осигурителен доход, които беше вписан в таблицата от касата. В Т2, в съответните колони, попълних ОД за времето, в което лицето е работило и ОД, върху който е изчислена ЗОВ за болничните. При подаване на декларацията в НАП, служиителката започва да поправя таблиците, като навсякъде пише ОД - 510лв. Друга служителка казва, че вече така се правело - навсякъде ОД 510 лв., независимо, че има болнични. По-късно, при проверка с ПИК, видях, че осигуровките на лицето са изчислени и внесени спрямо дните, в които е работило, но в справката за ОД на самоосигуряващите се всички месеци са с ОД 510 лв, независимо от болничните, който факт прави Т1 и Т2, които съм попълнила наистина грешни. Правилно ли е това според вас? Аз ли нещо изпускам ...
#1 | 27.04.2019, 11:05
Публикации: 11956 / 2182
В указанията към Т2 не виждам подобни новости. В к.3 и к.4 следва да се попълни ОД така, както сте го направила преди корекцията на служителката на НАП.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група