Деклариране на данни в Интрастат

12.04.2019, 14:50 2955 4

12.04.2019, 14:50
Публикации: 5 / 0
Здравейте,
ако през месеца имаме 10 доставки на една и съща стока при едни и същи условия, от един и същ контратент/страна/ може ли да се обедини информацията и запише в един ред в системата или трябва да се въвежда доставка по доставка?
#1 | 12.04.2019, 15:00
Публикации: 1703 / 207
Може на един ред.
#2 | 20.07.2019, 09:18
Публикации: 22 / 0
здравейте
за първи път ще подавам интрастат за изпращанията и ме притеснява един  въпрос
Имам фактури за доставка на стоки към ЕС в които няма посочен транспорт, и такива в които на отделен ред е посочен транспорта Стойността на транспорта не би следвало да влезе в стойността на стоката при декларирането и в интрастат декларацията или греша? На практика ние префактурираме този транспорт , който българска транспортна фирма е фактурирала на нас. А във другите фактури калкулираме този транспорт в цената на стоката. Другото което ме притеснява е какво да посоча като условие на доставка- DAP или SPT- каква е разликата между двете? Ще бъда много благодарна за мненията ви
#3 | 22.07.2019, 11:18
Публикации: 24 / 1
прикачения файл съдържа видовете франкировки
А по отношение на транспорта когато е на отделен ред не се включва във интрастат декларацията, защото в нея декларираш вида на стоката.
#4 | 22.07.2019, 13:37
Публикации: 127 / 5
В колона Стойност в лв. е Цялата сделка: стока+транспорт. В колона Статистическа стойност е само стойността на стоката. Така при сделки EXW двете колони би следвало да са с една и съща стойност.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група