Пак за касовите апарати и службените бонове чл. 33

17.07.2017, 10:38 39893 24

#20 | 17.07.2017, 10:38
Публикации: 44 / 2
Здравейте,
При служебно извеждане на суми от КА - освен "служебно изведени суми" , какъв друг документ трябва да присъства в книгата на касовия апарат ? В петък ми правиха проверка и се заядоха,че нямам "обяснение" , за какво са изведени пари от касовия апарат./Наличността си беше колкото на касовия отчет/
Къде е записано,че трябва да има "засичане" на служебно изведена сума с насрещен друг документ - вносна бележка,фактура ? Правите ли авансов отчет при такова служебно извеждане на суми?
#21 | 17.07.2017, 11:30
Публикации: 4368 / 719
Не обяснявам нищо. Даже и не съм лепил бележката за служебно въведени/извадени пари - не виждам основание в наредбата?

А обяснението може да е "намаляване риска от кражба на големи суми".
#22 | 17.07.2017, 17:57
Публикации: 44 / 2
Никога не се заяждам с проверяващи.Само "надавам ушенце" за това,което си говорят догато си попълват документите за проверка.Говориха си,че трябвало да има авансов отчет за тези изведени суми или други документи оправдаващи изваждането на пари от касата./разбираемо е , че не може да се прилагат покупните фактури,вносни бележки,както се опитаха да ми обяснят, но .../
Сега ще си "спретна" листчета за служ.аванс  на "служебно изведени суми", да си стоят в книгата на КА .Изморих се от глупости.
#23 | 17.07.2017, 18:06
Публикации: 629 / 129
Модератор
Нямате никаква нужда от обяснителен документ за изведени от КА суми.
#24 | 17.07.2017, 21:35
Публикации: 4368 / 719
Как пък не служебен аванс - сумата е взета от чекмеджето на КА и сложена в желязната каса, какъв служебен аванс?!? Тия още малко ще искат и счетоводна сметка "Касов апарат" да открием :(
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група