Неизплатени заплати

22.03.2019, 11:27 3875 8

22.03.2019, 11:27
Публикации: 419 / 4
През 2018 за всички начислени заплати и за всеки месец осигуровките са внесени. Касата излиза на червено с известна сума. Ако изплащането на няколко заплати се остави за следващата година /бизнеса е семеен/ ще има ли отражение във финансовия резултат. Имам предвид не само за м декември а още 3-4 месеца преди това.
#1 | 22.03.2019, 11:45
Публикации: 69 / 0
Зависи дали заплатите са към свързани лица, защото ако са такива ще бъдат в увеличение на резултата, но ако не са - няма да окаже влияние. По принцип всички неизплатени доходи на физически свързани лица ще Ви окаже влияние.
#2 | 22.03.2019, 11:51
Публикации: 9299 / 1557
Зависи дали заплатите са към свързани лица, защото ако са такива ще бъдат в увеличение на резултата, но ако не са - няма да окаже влияние. По принцип всички неизплатени доходи на физически свързани лица ще Ви окаже влияние.
Формулировката на закона не е точно такава :)
Щом става въпрос за заплати по трудови договори, не се прави корекция на финансовия резултат.
Нищо, че работник и работодател са... свързани лица :)
#3 | 22.03.2019, 13:44
Публикации: 69 / 0
Аз говоря ако управителя е на трудов договор, който се води свързано лице с фирмата, а не работника и работодателя ако са две различни лица.
:)
#4 | 22.03.2019, 14:04
Публикации: 577 / 117
Не се преобразува ФР с разходите за начислени, но неизплатени трудови възнаграждения, пише го в чл.42 от ЗКПО.
#5 | 22.03.2019, 14:50
Публикации: 69 / 0
Доходи по извън трудови правоотношения, доходи по договори за управление и контрол и начислени, но неплатени осигуровки свързани с тях към 31 Декември, разходите по натрупващи се неизползвани отпуски към 31 декември на текущата година, както и разходите, свързани с тях, за задължително обществено и здравно осигуряване, не се признават за данъчни цели в годината на счетоводното им отчитане. Когато имаме начислени, но неизплатени доход по извън трудово правоотношение, доходи по договори за управление и контрол и осигуровките свързани с тях към 31 Декември, разходи по неизползвани отпуски, то те подлежат на регулация на счетоводния финансов резултат.
Общо взето това може да ви е в помощ.
Вече вие си знаете какви са неизплатените заплати. :))
#6 | 22.03.2019, 14:52
Публикации: 419 / 4
Благодаря! Помогнахте ми да предложа решение.
#7 | 22.03.2019, 15:17
Публикации: 9299 / 1557
Аз говоря ако управителя е на трудов договор, който се води свързано лице с фирмата, а не работника и работодателя ако са две различни лица.
:)
Ако управителя е на трудов договор, за него важи всичко, което важи за останалите ТД. А щом има ТД, значи работодател и работник (дори ако длъжността е управител), са различни лица.
Имам фирми, в които драмата или тримата управители са на ТД. Някои от тях на по 4 часа. Това въобще не ме задължава да посоча декемврииските им заплати (платени през януари) в увеличение на финансовия резултат.

Извинявам се, че разводнявам темата, но насочвате питащата в грешна посока.
#8 | 22.03.2019, 15:22
Публикации: 69 / 0
Да, грешката е моя.
Замислих се, че при нас го правим във фирми, които са на ДУК.
Странното е обаче, че има фирми, които слагат и тези на трудов договор, както и неизплатени дневни пари по командировки на управителя, който е на ТД...
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група