Платен годишен отпуск след майчинство

13.03.2019, 14:35 515 5

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

monika pashova

• Публикации: 3 / 0
Здравейте,  имам следния въпрос:
Бях в отпуск за отглеждане на дете до 2г ( майчинство) до 12.12.2018г.
След което се свързах със  счетоводството и ги питах какви варианти имам, понеже не мога да започна работа, защото няма кой да ми гледа детето.
Казаха ми да си пусна молба за платен отпуск,  който ми се полага за двете години майчинство - така и направих.
До 14 февруари бях в платен отпуск ( който не ми се заплати) и после се разбрахме да прекратим трудовите си взаимоотношения по взаимно съгласие.
Въпросът ми е трябва ли да ми се изплати платения отпуск,  който вече съм ползвала?

delphine

• Публикации: 8262 / 1381
До 14 февруари бях в платен отпуск ( който не ми се заплати) ...
Въпросът ми е трябва ли да ми се изплати платения отпуск,  който вече съм ползвала?

Иска ли въобще питане! Разбира се, че трябва - дано не сте се разписала на някаква ведомост или фиш срещу сума, която не сте получила. Казвате, че не Ви е платено, но дано е така и по документи.

mariana_mm

• Публикации: 12 / 2
Ами отидете да питате за заплатата.
За месец февруари е рано, но не и за януари.

Sue61

• Публикации: 13 / 1
Здравейте!
Получавам различни отговори от различни счетоводители, както и уклончиви такива от инспекцията по труда. Питам и вас. След изтичане на майчинство (2 години) без да се връщам на работа излизам в платен годишен отпуск. Брутното ми трудово възнаграждение през месеца, в който имам отработени поне 10 дни преди да изляза в майчинство, е по-ниско от средната работна заплата за страната в момента. Коя сума се взима за база за изчисление изплащането на ползвания отпуск? МРЗ в момента или тази от месеца преди майчинството? Благодаря!

marpan_64

• Публикации: 5497 / 447
Месецът в който имате най-малко 10 отработени дни, но не по-малко от МРЗ за страната в момента на ползване. Нямам идея, защо намесвате средната работна заплата за страната.

Sue61

• Публикации: 13 / 1
Исках да кажа минималната, а не средната.
Т.е. базата е 560 лв. , все пак.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook