Внасяне на пари в банката от името на клиента

27.02.2019, 18:58 2874 4

27.02.2019, 18:58
Публикации: 33 / 0
Здравейте, фирмата ми пуска няколко фактури в месеца и обмислям варианта въобще да се откажа от касов апарат, след тази n-та поред смяна на устройството. Грешно ли ще бъде ако клиентите ми дават парите на ръка и аз от тяхно име ги внеса в банката, като посоча за основание съответната фактура? 
#1 | 27.02.2019, 19:42
Публикации: 9297 / 1557
Много зависи какво точно ще пише на вносната бележка.
Ако пише: "вносител -  Вашето име" или "вносител -  Клиент ХХХ чрез Вашето име" или нещо подобно - може да се смята за нарушение. Тълкува се точно както сте го написали "Клиентите ми дават парите на ръка и аз от тяхно име ги внасям в банката", т.е получавате пари в брой без касова бележка.
 Ако пише: "вносител -  Клиент ХХХ", номерът минава. Проблемът е, че не всички банки се съгласяват да запишат име, различно от името на реалния вносител.

#2 | 27.02.2019, 19:56
Публикации: 33 / 0
Благодаря за бързия отговор.
#3 | 28.02.2019, 10:24
Публикации: 1 / 0
Здравейте , имам сключена застраховка живот. Работя по трудов договор  в държавно предприятие, имам ли право на облекчение  за данъка и , а ко е да как се процедира. Застраховката ми е сключена през 2015г.Благодаря Ви предварително.
#4 | 28.02.2019, 12:31
Публикации: 90 / 7
Здравейте , имам сключена застраховка живот. Работя по трудов договор  в държавно предприятие, имам ли право на облекчение  за данъка и , а ко е да как се процедира. Застраховката ми е сключена през 2015г.Благодаря Ви предварително.
Давате данни за полицата на работодателя и той ежемесечно ще ви  уддържа от заплатата сумата по застраховката и ще направи съответните преизчисления за намаляване на ДОД, но не повече от 60 лв месечно
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група