Авторско възнаграждение и свободна професия

27.01.2019, 11:56 1707 3

27.01.2019, 11:56
Публикации: 36 / 1
Здравейте!

Самооосигуряващо се лице получава доход от авторско възнаграждение през 2018г.
Доходът е изплатен от предприятие. Как следва да попълня Приложение 3 към ГДД?

Въпросът ми е породен от грешката, която ми връща системата за задължително прикачване на служебна бележка. Такава не би следвало да се издава, когато получателят е самоосигуряващо се лице.

В същото време, ако не посоча в Част III име и ЕИК на платеца, не мога да пиша свободно в доход с код 304. Задължително се изисква да е попълнена Част III.

В Част III има и поле за доходи, получени от лица, които не са предприятия/самооосигуряващи се лица и така, предполагам, ще ме пусне системата.
Но това не е ли неправилно, т.к. реално предприятие ни е платило дохода?
#1 | 27.01.2019, 13:10
Публикации: 9299 / 1557
Доколкото разбрах, вече сте си открили грешката. Първо сте маркирали, че ще прикачвате документи, пък после "защо системата ги търси".
Внимавайте повече :)
#2 | 27.01.2019, 13:11
Публикации: 36 / 1
Установих проблема. Чисто технически е бил и в това, че е било посочено, че ще се прикачва 1 документ в основната част. Проблемът не идва от Приложение 3.
Ако администраторите преценят, нека изтрият темата.
#3 | 27.01.2019, 13:14
Публикации: 36 / 1
Доколкото разбрах, вече сте си открили грешката. Първо сте маркирали, че ще прикачвате документи, пък после "защо системата ги търси".
Внимавайте повече :)

Да. Изобщо не съм видяла, че е било отбелязано това от лицето, когато преглеждах нещата. Вече се притеснявах, че аз нещо греша в облагането на дохода. Благодаря ви!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група