Обявяване на места за трудоустроени

23.01.2019, 09:57 2497 4

23.01.2019, 09:57
Публикации: 32 / 0
Здравейте
Тази година ще обявяваме ли свободните работни места за трудоустроени?
#1 | 23.01.2019, 14:07
Публикации: 1302 / 183
А някъде прочетохте ли, че това ни задължение е отменено?
#2 | 23.01.2019, 16:46
-dreben-
Ще се обявяват. Има някакви промени и изменения в закона и СТМ още се ослушват по въпроса защото и те не знаят какво точно да правят.
Доколкото аз разбрах, ще се правят 2 протокола и отпада задължението за изпращане към Агенция по заетостта - Бюро по труда.
#3 | 24.01.2019, 11:56
Публикации: 32 / 0
ЗИХУ е отменен и от 01.01.2019г. е приет ЗХУ, където според мен ако няма свободни места за лица с трайни увреждания, съгласно"квотата" , нищо не се обявява.
#4 | 25.01.2019, 15:24
-dreben-
"Закона задължава работодателите да уведомяват Агенция по зааетостта за необходимите работници и служители, тяхната квалификация и професионални умения само, ако има свободни места от определените.
Не е посочен срок за уведомяване на Агенцията, но Закона въвежда срок, в който работодателя трябва да изпълни задължението си за назначаване на хора с трайни увреждания - в тримесечен срок от уведомяването да назначи на работа хора с трайни увреждания, които отговарят на изискванията на заеманата длъжност.
След назначаване на тези лица, работодателят трябва отново да уведоми Агенцията  за изпълнението на своето задължение."

Това имам аз като информация от СТМ, която ни обслужва.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група