Декларация по чл.92

20.03.2019, 13:14 472 2

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Ivanova78

  • Публикации: 3 / 0
Здравейте,
За първи път попълвам декларация по чл.92 и се нуждая от малко помощ.
Интересува ме трябва ли да се включи на ред общо разходи в данъчната декларация начисления данък върху представителните разходи?Осчетоводен е по сметка 609.
Според мен трябва да се включи,тъй като се посочват разходите от отчета за доходите, но не съм убедена.
Благодаря!

delphine

  • Публикации: 8631 / 1448
Re: Декларация по чл.92
Отговор 1 | 20.03.2019, 13:29
ЗКПО

Чл. 206. (1) Разходът и данъкът върху него се признават за данъчни цели в годината на начисляване и не формират данъчна временна разлика по реда на глава осма.

(2) Данъкът върху разходите е окончателен.

Ivanova78

  • Публикации: 3 / 0
Re: Декларация по чл.92
Отговор 2 | 20.03.2019, 14:53
Благодаря! Значи трябва да се посочи на ред - Общо разходи.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook