Ваучери от грабо

16.01.2019, 12:42 1241 11

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.


LGENOVA

  • Публикации: 40 / 0
Здравейте, моля за съдействия дали има нещо особени при ваучери ит грабо. става въпрос за козматични услуги. осчетоводяване банковия превод от грабо- нали така...нещо особено има ли? благодаря на отзовалите се! хубав ден!

LGENOVA

  • Публикации: 40 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 1 | 18.01.2019, 12:24
има ли някой желание да се отзове?

tihomir.petrov

  • Публикации: 80 / 9
Re: ваучери от грабо
Отговор 2 | 18.01.2019, 12:34
Здравей,

мога да ти кажа, аз какво правя.
За продажбите през грабо в месеца издавам фактура към физ.лица и по сметка клиенти по аванси. С банковите преводи покривам тази фактура. Отделно с издадените от грабо фактури за комисионни си прихващам вземането от клиенти физ. лица и салдата се закриват.
При предоставяне на ваучера признавам приход. За предоставения ваучер в обекта се издава касова бележка с описание при начин на плащане ваучер и се предава на клиента.
Касовия отчет се намалява с тази сума, понеже, вече е издаден документ фактура.
Непредоставени ваучери в края на годината ги отнасям на приход.
Не твърдя, че е най-правилния начин, така, че може да изчакаш и други мнения.


поздрави,

LGENOVA

  • Публикации: 40 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 3 | 18.01.2019, 13:17
много ви благодаря!

Tefo

  • Публикации: 37 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 4 | 26.01.2019, 17:19
Здравейте! При ваучерите за конкретна цел: трябва ли фирмата, която фактически предоставя стоките и услугите да издава фактура към Грабо за издадените  ваучери?

Може ли някой да изясни какво точно се има предвид с чл. 131в, ал.2, т.1, а тя гласи:
(2) Разпоредбите на чл. 131а и 131б не се прилагат за:
1. инструментите, които дават право на притежателя да получи отстъпка при получаване на стоките или услугите, но не дават правото на получаване на самите стоки и услуги;

Благодаря!

arabela

  • Публикации: 8 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 5 | 28.02.2019, 14:51
Здравейте, 
Студио за красота. Продава услуги през Грабо. Получава банкови преводи от Грабо за продадените ваучери. При предоставяне на ваучера в обекта се издава касов бон.  Eлектронен магазин ли е  по смисъла на Наредба N:H -18/2006 и има ли задължение за регистрация като такъв до 29.03.2019г
Втори въпрос: Когато има покупка на пакет от 10 козметични услуги, правилно ли е да се осчетоводят еднократно при първото посещение. Тогава се представя ваучера. Благодаря.

tihomir.petrov

  • Публикации: 80 / 9
Re: ваучери от грабо
Отговор 6 | 28.02.2019, 15:32
Здравей,

на сайта на Грабо има нотификация, информираща, че следва да се декларира.
вижте тук https://grabo.bg/partners/help/n18/08um7n2
по втория въпрос, аз бих ги декларирал при предоставяне на ваучера.


arabela

  • Публикации: 8 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 7 | 28.02.2019, 15:42
Много благодаря

arabela

  • Публикации: 8 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 8 | 28.02.2019, 15:58
А как разбирате НАП: Лице, което извършва продажби чрез електронен магазин, но не приема плащания , за които е налице задължение за издаване на фискален бон, например банкови парични преводи, не попада в обхвата на задължение по чл.3 лица, съответно за него не е налице задължение по чл.52м за подаване на информацията, посочена в Приложение N:33 на Наредба N:H-18/2006. Аз наистина се обърках.

LGENOVA

  • Публикации: 40 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 9 | 28.02.2019, 16:50
смятам, че не се издават касови бележки- нали сумата ви постъпва по банка и по тази причина не се касае за електорнен магазин....

tihomir.petrov

  • Публикации: 80 / 9
Re: ваучери от грабо
Отговор 10 | 28.02.2019, 17:04
Обърнете внимание повече на текста:

 Лице по чл. 3, което извършва продажба на стоки или услуги чрез електронен магазин,

ако въпроса ви е свързан с приемане на ваучери в търговски обект.

arabela

  • Публикации: 8 / 0
Re: ваучери от грабо
Отговор 11 | 03.03.2019, 17:12
Отговор Грабо

В момента тук са: 0 Потребители и 2 Гости


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook