Договор по чл. 114

14.01.2019, 11:57 273 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


polyn

  • Публикации: 43 / 1
Здравейте,
Имам въпрос относно договор по чл. 114 от КТ. Искаме да сключил ТД със служител, който ще работи последните три календарни дни от всеки месец по 8 часа.
1. Може ли ТД да е сключен на основание чл. 114 от КТ във връзка с чл. 67 или чл. 68 и във връзка с чл. 70?
2. Как точно да се запише, че ще работи последните три календарни дни от всеки месец, това правилно ли е?
3. Служителят ще работи на МРЗ пропорционално на трите дни, как точно да се формира ОРЗ - това, което ме обърква е, че има месеци с 18 р.д., 19 р.д. 20 р.д. и т.н. и ако се ръководя от раб. дни то ще се получи различна ОРЗ?
4. Този вид договори, нали се осигурява за всички осигурителни случаи вкл. за ОЗМ и безработица?
Предварително благодаря за отговорите.

polyn

  • Публикации: 43 / 1
Re: договор по чл. 114
Отговор 1 | 14.01.2019, 12:32
Забравих да попитам още нещо. След като ще работи последните три календарни дни от месеца може ли да се въведе СИРВ или ако не се въвежда тогава ще се получава в някои от месеците извънреден труд, тъй-като понякога ще работи в събота и неделя?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook