Майчинство,напускане и борса

23.07.2019, 14:19 5078 27

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Danikova12

• Публикации: 3 / 0
Re: Майчинство,напускане и борса
Отговор 20 | 23.07.2019, 14:19
Благодаря!

harma

• Публикации: 7 / 0
Отговор 21 | 11.10.2019, 08:54
Здравейте,

през ноември изтича 2 год. ми майчинство. Ще бъда съкратена тогава. Имам 15 год стаж . До колкото разбирам ако се запиша на борса за 1 год , обезщетението ще се изчислява на база на осигурителния ми доход преди майчинството, а не за последните 24 месеца
Така ли е?

ХХХХХ

• Публикации: 6310 / 922
Отговор 22 | 11.10.2019, 09:30
На база последните 24 месеца

(7) Когато в периода по ал. 1, от който се определя среднодневното възнаграждение или среднодневният осигурителен доход, се включва време, което се зачита за осигурителен стаж, без да се дължат осигурителни вноски, или през което лицето не е осигурено за безработица, при определяне на осигурителния доход се вземат съответно:
1. за времето на платен и неплатен отпуск за отглеждане на дете, на неплатен отпуск за временна неработоспособност и за бременност и раждане и на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година - среднодневната минимална работна заплата, установена за страната за съответния период;
2.  за времето на платен отпуск за временна неработоспособност и за бременност и раждане, както и при осиновяване на дете от 2- до 5-годишна възраст - доходът, от който е определено паричното обезщетение по правоотношенията, по които лицето е осигурено за безработица

harma

• Публикации: 7 / 0
Отговор 23 | 11.10.2019, 10:01
Тоест на база на майчинството което съм получавала?

delphine

• Публикации: 8762 / 1470
Отговор 24 | 11.10.2019, 10:50
Тоест на база на майчинството което съм получавала?

1. за времето на платен и неплатен отпуск за отглеждане на дете,  - среднодневната минимална работна заплата, установена за страната за съответния период;
2.  за времето на за бременност и раждане, - доходът, от който е определено паричното обезщетение по правоотношенията, по които лицето е осигурено за безработица

Reneta666

• Публикации: 1 / 0
Отговор 25 | 21.10.2019, 14:55
Здравейте, на 24.10. 19г. Детето ми навършва 2г. съответно и майчинството ми приключва. Искам да напусна фирмата от която съм излезнала в майчинство по взаимно съгласие и да започна фиктивни в друга фирма и там да ме съкратят по чл. 71.
Имам около 11 години стаж като включвам и майчинството. Випросът ми е: има ли някакъв срок до започването ми в новата фирма.? Също така колко дни трябва да съм назначена в новата фирма? Разбрах, че при изчисляването на обезщетението връщат 18 месеца, а аз бях в майчинство. Това проблем ли ще е? Благодаря предварително.

P.G.H.R.

Отговор 26 | 21.10.2019, 15:03
Направете си труда да прочетете по-горните постове и ще си отговорите на въпросите.  :smile1:

евианна

• Публикации: 31 / 0
Отговор 27 | 03.12.2019, 23:47
Здравейте. С две застъпени майчинства съм...Сега приключва второто и трябва да напусна работа. Но как да изчисля колко обезщетение ми дължат за платените отпуски...като имате предвид че първото дете е родено феврудари 2016 и тогава съм взимала 460 лв тоест минималното ...Преди това съм била в болничен и съм взимала малки суми.
Освен това има ли някакъв начин освен чл.325 по който да напусна и да се запиша на борсата с по-голямо обезщетение. Не искат да ме съкратят... Не искат и да ме пуснат платена отпуска ( ако ме пуснат искат да плащам 240 на месец)... Имат и друга фирма, в която евентуално мога да питам дали ще ме назначат...Но ако трябва нещо да се пллаща....  Няма да се съгласят.
И друго -къде да отида да проверя дали 2014 год ми се води трудов стаж...защОт и с това имах проблем. Благодаря!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост

Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook