Работно облекло

12.02.2016, 14:58 1597 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Krasimira Georgieva

  • Публикации: 592 / 10
Когато фирма наема работно облекло за свои служители ( не закупува), това ще се счита ли за лично ползване и ще трябва ли да се начислява данък "уикенд" ?

ХХХХХ

  • Публикации: 5933 / 862
Re: Работно облекло
Отговор 1 | 12.02.2016, 15:04
Нали е "работно" облекло и ще се ползва само за работа? Няма да ходят с нето по дискотеки, я :)

От мното години при раздаването на работно облекло и/или ЛПС , отдолу на протокола слагам следните забележки:
1.   Безплатното работно облекло се отпуска на работниците и служителите, работещи по трудови правоотношения, съгласно чл. 17, ал. 3 от Наредба № 3 от 19.04.2001 г. и утвърден списък на ЛПС от  .......г.
2.   Работното облекло се ползва само през време на работа.
3.   Личните предпазни средства се ползват задължително по време на работа

Krasimira Georgieva

  • Публикации: 592 / 10
Re: Работно облекло
Отговор 2 | 12.02.2016, 15:41
Напълно сте права/прав !
Хваща ме параноя от този данък ...

BENI16

  • Публикации: 63 / 0
Re: Работно облекло
Отговор 3 | 07.12.2018, 14:01
Има ли право собственик на ЕООД /който се самоосигурява и полага личен труд в ЕООД-то,без възнаграждение/ на работно облекло и ЛПС? Предметът на дейност е такъв, че предполага задължително ползване на раб.облекло и ЛПС.

delphine

  • Публикации: 8376 / 1403
Re: Работно облекло
Отговор 4 | 07.12.2018, 14:19
Тези разходи са си необходимо - присъщи в случая.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook