Корекция на авансови вноски по ЗКПО

05.12.2018, 11:57 1774 10

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


stela76

  • Публикации: 3 / 0
Здравейте колеги,
В годишната данъчна декларация за 2017г. сме декларирали тримесечни авансови вноски след преотстъпване /примерно 1500 лв./. Но за 2018г. няма да можем да изпълним необходимите условия за преотстъпен данък. Сега искам да подам корегираща декларация по чл.88 от ЗКПО, но се затруднявам в попълването и.
В Справка1 - т.2.1. се попълват преизчислените нови размери на дължимите авансови вноски по тримесечия ли?
Ако е така и размерът на новите ми авансови вноски е примерно 5000 лв., това означава ли, че ако до тук за първо и второ тримесечие съм внесла /3000 лв/, сега до 15.12.2018 ще е нужно да довнеса 12 000 лв. /Нов размер 3х5000 =15 000 минус внесени 3000  2х1500лв/.Благодаря Ви предварително!

marpan_64

  • Публикации: 5686 / 479
Какво имате предвид с това "но за 2018 г. няма да можем да изпълним необходимите условия за преотстъпен данък"?

stela76

  • Публикации: 3 / 0
Възникнаха обстоятелства, при които е недопустимо ползването на преотстъпен данък - в нашият случай , наличието на износ.

stela76

  • Публикации: 3 / 0
Какво имате предвид с това "но за 2018 г. няма да можем да изпълним необходимите условия за преотстъпен данък"?
В минали периоди ползвахме преотстъпен данък при условията на чл.184 от ЗКПО-производствена дейност в общини с безработица с и над 35% по-висока от средната за страната, като са изпълнени и условията на чл.188 - в случаите на минимална помощ. Така прогнозирахме и за 2018г., че ще ползваме преотстъпен данък, но осъществихме износ, а съгласно чл.182, ал.2 ,т.7 - данъчно облекчение, представляващо минимална помощ, не се прилага по отношение на:   инвестирането в активи, използвани в дейности, свързани с износ за трети страни или държави членки. Поради това, сега трябва да подам въпросната коригираща декларация за авансовите вноски :smile1:


Калина Янкова

  • Публикации: 615 / 90
За минали тримесечия , не можеш да коригираш размера на ав.вноски. Изравняването ще направиш във вноската сега за 3-то тримесечие и ако правилно разбирам в увеличение.

ditzve

  • Публикации: 906 / 50
Трябва да направя корекция на вече подадена коригираща декл.по чл.88. Новоподадената анулира ли старата?

irenabrili

  • Публикации: 6233 / 997
Трябва да направя корекция на вече подадена коригираща декл.по чл.88. Новоподадената анулира ли старата?
Не я анулира, но се взема под внимание последната подадена в срока:
ДОПК
"Чл. 104. (1) След подаването на декларацията, но преди изтичането на законоустановения срок за подаването и, подателят има право да прави промени, свързани с декларираните данни и обстоятелства, основата и определените задължения.
(2) Промени в подадена декларация се извършват с нова декларация."

Росица753

  • Публикации: 18 / 1
И аз ще Ви помоля за помощ.
Земеделски производител, ФЛ, през 2017 година надхвърли 300 000 лева приходи и декларира с ГДД за 2017 г. че ще внася през 2018 година тримесечни авансови вноски в размер на 1200 лева. Тримесечните авансови вноски за първо и второ тримесечие на 2018 година са внесени. За 2018 ще е на загуба, тъй-като не иска да продава на ниски цени. Ще подадем корекция с декларацията по чл. 88 от ЗКПО, в която в част III, справка 1 ще попълня нула лева за първо, за второ и за трето тримесечие, или мога да правя корекция само за третото тримесечие.

Копирах от указанията в декларацията следния пример: Пример: На 15.05. Х г. е подадена декларация за промени на месечни авансови вноски за месеците V, VІ и VІІ от Х г. Така декларираните промени се ползват, защото декларацията е подадена преди изтичане на срока за внасяне на авансовите вноски за посочените месеци.

Въпросите ми са:
1. Може ли да се коригира се за първо и второ тримесечие при вече внесени авансови вноски?
2. Какво се случва с вече внесените авансови вноски?
Благодаря предварително.

Росица753

  • Публикации: 18 / 1
И не искаме в ГДД 2018 да отбелязваме да ни бъдат възстановени. ЗП на три месеца е на възстановяване на ДДС и правим достатъчно справки и се налага да представяме - оборотни, справки за агротехнически мероприятия, искания за изписани МЗ, заповеди за разходни норми и още много други.
Могат ли да останат и покрият последващи плащания на данъци?

delphine

  • Публикации: 8778 / 1477
Могат ли да останат и покрият последващи плащания на данъци?

Да. :smile1:

ДаниЕ

  • Публикации: 90 / 0
С Д88 декларирам увеличение на авансовите вноски. Няма да се внася. Направо годишния данък до 31.03.2019.Други задължения от този вид нямам. При последващо подаване на СД по ДДС, Д1,Д6 и съответно внасяне на последните , ще бъде ли погасено с тях увеличението от Д88? Благодаря! 

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook