ДЕКЛАРАЦИЯ по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца

03.12.2018, 16:40 3875 9

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


LGENOVA

  • Публикации: 40 / 0
Здравейте, има ли нов образец на ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ за ползване на данъчно облекчение за деца ?

raynavh

  • Публикации: 559 / 18
Има я в сайта на НАП като бланка.

raynavh

  • Публикации: 559 / 18
Но току що от информационни услуги  ми отговориха , че до няколко дни ще публикуват променена бланка.Но ако до тогава някой работник/служител подаде пред работодателя и съществуващия образец за данъчно облекчение по чл. 22в, ал. 8 от ЗДДФЛ , ще му бъде призната.

170917091709

  • Публикации: 300 / 22
Декларацията по чл.22в ЗДДФЛ за 2018 г. вече е качена за тази година в сайта на НАП - 06.12.2018 г.

juliq

  • Публикации: 5 / 0
ЗДРАВЕЙТЕ!КАК СТОИ ВЪПРОСА СЪС СТУДЕНТИТЕ /НА 20 Г/ ЗА ТЯХ ЩЕ ИМА ЛИ ОБЛЕКЧЕНИЕ?

juliq

  • Публикации: 5 / 0
ЗДРАВЕЙТЕ!КАК СТОИ ВЪПРОСА СЪС СТУДЕНТИТЕ /НА 20 Г/ ЗА ТЯХ ЩЕ ИМА ЛИ ОБЛЕКЧЕНИЕ?

raynavh

  • Публикации: 559 / 18
Не.Защото вече са пълнолетни на 20 години.

cecunka

  • Публикации: 36 / 3
Имам вече 3 подадени декларации по чл.22, ал.8 от ЗДДФЛ - със старата бланка. Вчера са качили новата, но нали отпадането на декларацията от другия родител е от 2019 година. Сега съм в шах с пешката и се чудя какво да правя. Данъка го изравняваме декември и облекчението ще се ползва в този месец /бюджетна организация/. Коя от двете бланки да давам на колегите да попълват. :hmmm:


170917091709

  • Публикации: 300 / 22
Здравейте,
в Новата бланка за декларация чл.22в ЗДДФЛ за  2018 г. има няколко нови точки, една от тях е в част I. Данни на декларатора - т.6 "Декларирам, че: 6.1. Към .........20.... г. (посочва се датата, на която декларацията се представя пред работодателя) нямам подлежащи на принудително изпълнение публични задължения >> 1
Във връзка с тази т.6, това не е ли достатъчно, че лицето декларира че няма публични задължения, принудително изискуеми към датата? В 2017 г. лицата попълваха и прилагаха отделна декларация по чл.49 ал.4 т.8 ЗДДФЛ, че нямат такива задължения и дали ще ползват облекчението чрез работодателя / ще подават ГДД чл.50. Тази отделна декларация по чл.49 ал.4 т.8 ЗДДФЛ мисля, че сега не е нужна с тази допълнена т.6 в новата бланка за 2018г. - как мислите вие?

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook