Искане За възстановяване на получено обезщетение за безработица

09.11.2018, 17:58 1940 3

09.11.2018, 17:58
Публикации: 2 / 0
Здравейте,
 Имам получено съобщение от НОИ за възстановяване на получено обезщетение за безработица за месец юни 2018г. (преди 5 месеца), на основание чл. 54 ал. 4 и чл. 54 ал. 3, понеже съм получила обезщетение за оставане без работа по чл. 222 ал. 1.
Всички документи са ми попълнени изрядно при подаването им и съм предоставила трудова книжка за справка, и въпреки това са ми превели обезщетение за този период. Сега се сещат че е станало грешка и искат да ги възстановя.
Та въпроса ми е: трябва ли да възстановява тези пари тъй като това е тяхна грешка?
#1 | 09.11.2018, 18:03
Публикации: 1302 / 183
Оспорвайте го!
Сигурно отдолу са ви дали срок за обжалване.
Напишете си (или намерете някой, който да го направи) жалбата аргументирано и оспорвайте.
С моя позната се случи така преди няколко месеца.
Оспори с аргумента, че ще ги съди, защото грешката си е тяхна.
Не посмяха да й го вземат обезщетението.  :good:

Те много често се сещат по системата "след дъжд - качулка", между впрочем и то обикновено се случва, когато си правят вътрешни одити.
#2 | 09.11.2018, 20:48
Публикации: 9297 / 1557
Eто няколко цитата от КСО:
Чл. 54г. (1) Изплащането на паричното обезщетение за безработица се спира за периода, през който лицето получава обезщетение за временна неработоспособност или обезщетение за оставане без работа на основание нормативен акт.
(2)  Безработният е длъжен да декларира пред съответното териториално поделение на Националния осигурителен институт настъпването и отпадането на обстоятелствата по ал. 1 в срок до 7 работни дни.


Та обжалвайте само ако те спазили срока за уведомяване.
#3 | 09.11.2018, 21:25
Публикации: 2 / 0
Аз съм изчакала да ми изплатят обезщетението за оставане без работа по чл. 222 и да ми го впишат в трудовата книжка. Освен това при попълване на декларацията за получаване на обезщетение коректно съм отбелязала че съм получила обезщетението за оставане без работа по чл. 222,
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група