Да посоча ли чл. 69 ал 2 т 1

09.11.2018, 17:39 1051 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


niko_ood

  • Публикации: 3 / 0
Бих искала да Ви попитам:
Извършена е услуга от Българска фирма / регистрирана по ДДС/
 на фирма от Казахстан. Услугата е за ремонт на механични уплътнения.
Коректно ли е да като основание за не начисляване на ДДС да посоча чл 69 ал 2 т 1

irenabrili

  • Публикации: 6098 / 957
Re: Да посоча ли чл. 69 ал 2 т 1
Отговор 1 | 09.11.2018, 21:18
Абсолютно не.
Чл. 69 дефинира за кои доставки имате право да ползвате данъчен кредит.
Основанието за неначисляване на ДДС при оказване на услуги се намира в разполедбите на чл. 21.
Във Вашия случай имате обратно начисляване на основание чл. 21, ал. 2 във вр. с чл. 86, ал. 3.

niko_ood

  • Публикации: 3 / 0
Re: Да посоча ли чл. 69 ал 2 т 1
Отговор 2 | 12.11.2018, 12:50
Благодаря Ви, за отговора! Днес обаче разбирам ,че ремонта на механичните уплътнения се е извършил в България и след това се връщат в Казахстан за фактура с неначислено ДДС. В този случай пак ли основанието ще е чл. 21?

delphine

  • Публикации: 8262 / 1381
Re: Да посоча ли чл. 69 ал 2 т 1
Отговор 3 | 12.11.2018, 15:50
Днес обаче разбирам ,че ремонта на механичните уплътнения се е извършил в България и след това се връщат в Казахстан за фактура с неначислено ДДС. В този случай пак ли основанието ще е чл. 21?


Точно чл.21 дава определение за място на икономическата дейност според конкретната ситуация. Да бяхте прочели внимателно щяхте и сам/а да си отговорите, че във Вашия случай е без значение, че услугата чисто физически се извършва в България. Вече Ви е даден отговор.

niko_ood

  • Публикации: 3 / 0
Re: Да посоча ли чл. 69 ал 2 т 1
Отговор 4 | 12.11.2018, 17:58
Много Ви благодаря!

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 20 000 членове!

Харесайте ни във Facebook