Подаване само на Д1 без Д6?

18.10.2018, 12:06 1801 2

18.10.2018, 12:06
Публикации: 6 / 0
Здравейте!
Моля за съдействие! Имамаме организации в цяла България.Те ми изпращат списъци на хора които им плащат граждански договори, аз ги качвам в програмата,разпечатвам хонорар сметките и пускам декларации 1 и 6.През м.Април съм качила в програмата един хонорар на лице,което е в болничен преди раждане 45 дни..Сега тя ми се обажда че първо не ги е получила през април, а през февруари.......Така питането ми е мога ли само да направя корекция на декларация 1 за м. Април за лицето и да го пусна за м. Февруари че е изплатено.Декларация 6 да не я пипам.Те ще начислят лихви явно.?
#1 | 18.10.2018, 13:47
Публикации: 9339 / 1571
Щом с Д1 се променят данни, които се декларират и с Д6, едва ли ще мине без корекция на Д6. Можете да опитате. Ако стане - стане, ато не стане  - коригирате и Д6.

Да попитам: какво значение има датата на плащане по ГД със съдържанието на Д1 и Д6? Датата на плащане влияе само на сроковете за подаване
#2 | 19.10.2018, 10:15
Публикации: 6 / 0
През март лицето влиза в първите 45 дни от болничен за бременност и раждане.Получила е някакво писмо от НОИ че ще трябва да върне някаква сума, заради този хонорар.Подробности не знам.Гражданския договор е даже под минималната заплата......
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група