Лихви да осигуровки

27.02.2012, 13:00 9466 7

27.02.2012, 13:00
Публикации: 186 / 38
Ще напиша нещо, което ми изглежда много абсурдно, но ..... от два часа си повтарям, че съм добре.
Удостоверение от НАП за липса на задължения /на клиент/.
Начислени лихви за осигуровки.
Проверка по банковата сметка - осигуровките внесени, и то съвсем в срок - още на 8 число от месеца.
Д1 и Д6 подадени на 9 число на месеца на ръка /било е в далечната 2006 г/Имам си и входящи номера.
Връщам се отново в НАП.
Установиха липса на Д6 /техният вх номер означавал, че Д6 е приета, но нищо не потвърждава дали е вкарана в базата данни/.
Значи - липсва д6 и начислени лихви.
Възразявам - лихви се начисляват на неплатено в срок задължение, а не за неподадена декларация.
Срещам многозначително мълчание. /данъчната не е глупава и безотговорна - познавам я/.
После отговор "Така е - и на декларация се начисляват лихви".
Губя дарслово. И сигурно съм изглеждала много глупаво. 
Ако бях сама - щях да си мисля, че нещо съм се сбъркала покрай приключването.  Ама и клиентът ми изглеждаше толкова учуден. И той бил чул същото.
Значи - имам сериозен пропуск!
Остарявам !
Моля - помогнете - къде бъркам ?

#1 | 27.02.2012, 13:40
МамаБожка
Установиха липса на Д6 /техният вх номер означавал, че Д6 е приета, но нищо не потвърждава дали е вкарана в базата данни/

добре де, приета с номер.. и сега от кой зависи потвърждението за вкарването им в базата данни?
#2 | 27.02.2012, 14:01
Публикации: 530 / 19
Донче, преди месец вадих за едната фирма удостоверение за липса на задължения в НАП Ст. Загора. Установи се че за 2007 декември месец няма подадена декл. 6 и в справчицата, която ми дадоха се виждаше. че в колона внесено е сумата която е внесено, в колона за декл. 6 няма нищо. И нямам никакви лихви за доплащане. Казаха ми само да си подам декл. 6 и всичко ще ми е чисто и няма да имам никакви проблеми. ДАже без да гя бях подала си ми дадоха удостоверение, т.к. нямам задължения.
#3 | 27.02.2012, 14:06
МамаБожка
ами аз за това прогнозирах в началото, като въведоха този ПИК с който всеки работник уж щял да контролира работодателя си, дали коректно му внася осигуровки, какво чудо ще настане...ще има да си подаваме декл. на кило... мине не мине 2 часа и .. аре подай декларация... за деня
чудя се, що се мъчат да ги дават тези номера за приети декларации? трябва да дават номера, за вкарани декларации в масива им
#4 | 27.02.2012, 15:45
Публикации: 6403 / 1130
Доне, що това желание ти да си бъркащата? :innocent:
От ясно по-ясно е, че бъркотията е в тяхното счетоводство. Случва им се, но нямат доблестта да си признаят. Меродавна е банковата сметка - какви лихви на внесено задължение!?
Имала съм аналогичен проблем от 2002 до 2004, когато при всяка ревизия за възстановяване на ДДС ми търсеха платежното за платен данък по ЗКПО за 2001г. Носех си го в дамската чанта като скъп спомен та да ми е под ръка.
Накрая отидох при шефката на съответния НАП и предложих да отразя лично това плащане, което вече го знаеха всички ревизиращи (фирмата беше износител и ме проверяваха по 4-5 пъти годишно). Проблемът се реши - предполагам шефката сама е нанесла платежното.... :smile1:
#5 | 27.02.2012, 18:21
МамаБожка
и аз две години трия от масива им едно ддс с изтекъл давностен срок и ей на -пак е тук в удост. за липса на задължение, хем всеки път го трия със шефа на НАП Възраждане, няма изтриване и туй то...
#6 | 27.02.2012, 19:47
Публикации: 186 / 38
а - и аз. Не ви писах, че за заличаване на всеки остатък с изтекъл давностен срок, ме карат да подавам молба. Днес подавахме такава - лихва по ДДС от 2000 г 0,06 лв - молба за погасяване на задължение по давност.   
#7 | 27.02.2012, 23:18
МамаБожка
а - и аз. Не ви писах, че за заличаване на всеки остатък с изтекъл давностен срок, ме карат да подавам молба. Днес подавахме такава - лихва по ДДС от 2000 г 0,06 лв - молба за погасяване на задължение по давност.

споко, следващата година пак ще пишеш и пак ще излязат ;D няма мира с този Сенегалски масив и това си е
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група