СОЛ с личен труд, наем, ТЕЛК

29.08.2018, 15:27 1893 2

29.08.2018, 15:27
Публикации: 149 / 10
Здравейте!
Става въпрос за СОЛ, който получава възнаграждение за личен труд. Има ТЕЛК над 50%. Получава и наем. Доходът му от всички източници до момента от надвишава 7920 лв. При изплащане на личния труд продължавам ли да приспадам 660 лв. месечно при определяне на месечната дан.основа? Според мен да, но нещо се пообърках и моля да потвърдите.
#1 | 29.08.2018, 16:20
Публикации: 1187 / 228
Да. При положение, че придобития доход от личния труд превишава минималния нормативен размер и сте избрали лицето авансово да се осигурява върху по-голям доход(който на края на годината ще можете да обосновете като придобит). Приспадате си от авансовата месечна сума 660 лв.
#2 | 02.09.2018, 18:38
Здравейте, имам регистрация по Булстат като СОЛ учител даващ частни уроци. В момента съм с прекратена дейност. Искам да възобновя дейността си като СОЛ, но вече в друга област - изработвам ръчно бродирани бижута, бижута от цветя и смола и други "хендмейд" сувенири. Въпросът ми е мога ли да ги допълня към дейността си в Търговския регистър и нужни ли са специални дипломи за това. Аз съм самоука и нямам диплома за някакъв художествен занаят. Освен това рисувам акварели, мога ли да ги продавам без диплома за художник? Благодаря предварително за отговора!
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група