Услуги преди регистрация по ДДС

10.08.2018, 14:57 533 4

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


SILVINA

  • Публикации: 125 / 2
Здравейте, регистрирано ЗП по ДДС има право на приспадане на налични активи към датата на регистрация за 5 години назад . За колко години назад може да се ползва данъчен кредит за получени услуги преди регистрацията по ДДС.
С две думи регистрацията по ДДС е от 16.07.2018г. - мога ли да включа фактура за услуга от 2015г. например?

delphine

  • Публикации: 7871 / 1302

чл.74 ЗДДС

Скрит текст :

SILVINA

  • Публикации: 125 / 2
Значи мога да я включа, изисква се регистрация по ТЗ, а не по ЗДДС.

SILVINA

  • Публикации: 125 / 2
Моля , потвърдете или не
Страхувам се да не сбъркам

delphine

  • Публикации: 7871 / 1302
Значи мога да я включа, изисква се регистрация по ТЗ, а не по ЗДДС.

Просто вижте всяка една точка и преценете дали вашата услуга отговаря едновременно на тези условия. Обърнете внимание на т.1 по отношение на характера на услугата.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група

Харесайте ни във Facebook