Право на отпуск

12.07.2018, 22:44 2675 3

12.07.2018, 22:44
Публикации: 1 / 0
Здравейте! До края на юни работих в държавна структура, в която имах право на 32 дни отпуск годишно. При напускането бях използвала 13 дни и ми се изплатиха още 3 дни, т.е използвани са 16 дни, равни на половината от полагаемия годишен отпуск. На новата ми месторабота, определеният отпуск за служителите е 20 дни. Въпросът ми е, след като съм започнала на новото място в края на юни, на отпуск в какъв размер имам право за 2018?

#1 | 13.07.2018, 02:22
Публикации: 9299 / 1557
На 10.
#2 | 13.07.2018, 14:08
Публикации: 1187 / 228
"Това е толкоз просто и логично..."  :cray:

Излезете ли от сферата на държавните и бюджетни правоотношения - свърши тази с многото отпуска...
#3 | 13.07.2018, 14:44
Публикации: 1302 / 183
Нали се сещате, че тя ви пита заради текста по чл. 33 от НРВПО...  :smile1:
Много пъти сме го коментирали тоя "недоносен" текст и, както знаете, не можем да предложим недвусмислено решение, защото ще бъде интерпретация (като в много други случаи).

Тя се безпокои, че следващият й работодател може да каже, че ще й даде само... 2 дни п.г.о., което не би било правилно и я ощетява, защото реално тя ще работи там половин година.

...Излезете ли от сферата на държавните и бюджетни правоотношения - свърши тази с многото отпуска...

Не е така, Хрили, забравяш тези от чл. 25 на Наредбата нататък, както и категорийните...  :wink1:

Имала съм подобен случай на човек с право на удължен отпуск, ползвал е част от него, но е повече от 20 дни, напусна, премести се във фирма, в която имаше право на 20 дни. Отказаха да му дадат отпуска за 5-те месеца, в които беше при тях.
Обърна се към ИТ, те дадоха предписание да му се дадат полагаемите дни.
Работодателят пак отказа, но работникът заведе дело, спечели го и му ги дадоха, че и неимуществени вреди му платиха.

Изобщо, с нашите закони да ти е драго да работиш...  :noexpression:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група