ДУК и договор при един и същ работодател

02.07.2018, 11:00 1285 10

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


maiva

  • Публикации: 30 / 0
Здравейте колеги,

Моля споделете своя опит по следната тема:

Може ли управител да бъде назначен в същата фирма на основен трудов договор на 4 часов работен ден и едновременно ДУК, който е на 8 часа?

valenciq

  • Публикации: 183 / 17
ДУК и часове?
За другото - може.

ХХХХХ

  • Публикации: 6182 / 896
ДУКа по КТ ли е?

maiva

  • Публикации: 30 / 0
ДУКа по КТ ли е?

Не, основанието е чл. 141 ал. 6 от Търговския закон

maiva

  • Публикации: 30 / 0
Не, основанието е чл. 141 ал. 6 от Търговския закон

Освен това е съдружник с 60 % дялово участие

delphine

  • Публикации: 8629 / 1447
ДУК, който е сключен не по КТ , а по ТЗ няма ограничение в часовете. Двата договора са различни по своя характер . Няма пречка да съществуват едновременно - облигационен и трудов договор на 4 часа. Дяловото участие на практика е без значение.

maiva

  • Публикации: 30 / 0
ДУК, който е сключен не по КТ , а по ТЗ няма ограничение в часовете. Двата договора са различни по своя характер . Няма пречка да съществуват едновременно - облигационен и трудов договор на 4 часа. Дяловото участие на практика е без значение.

Благодаря Delphin.Очаквах отговора, спрямо различията КТ/ТЗ, които споменахте, но исках да го чуя от колеги с повече практика и казуси.

Благодаря за отговора по темата  :smile1:

Hrili

  • Публикации: 1192 / 225
За мен няма проблем дори да съществува и един основен договор на 8 часа, допълнителен на 4, ДУК по ТЗ и самоосигуряване за драматизъм. И от време на време - извънтрудово правоотношение.  :smile1:

p.i

  • Публикации: 146 / 37
Ако има втори управител - може да се сключи трудов договор.

Ако дружеството няма друг управител, следва да е самоосигуряващо се лице и да получава възнаграждение като работещ съдружник.

pupa05

  • Публикации: 137 / 2
Имаме нов съдружник в ООД, който досега беше на трудов договор в него . Другият съдружник е по ДУК , може ли и новият съдружник - вписан и като управител - да бъде също по ДУК

ХХХХХ

  • Публикации: 6182 / 896
Имаме нов съдружник в ООД, който досега беше на трудов договор в него . Другият съдружник е по ДУК , може ли и новият съдружник - вписан и като управител - да бъде също по ДУК
Може, но ако само ще управлява. Или ДУ за управлението плюс СОЛ или ТД за другата дейност

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook