Договор за квалификация по чл.234

30.05.2018, 13:00 3061 2

30.05.2018, 13:00
Публикации: 12 / 1
С новоназначен служител на срок на изпитване 6м. в полза на работодател се предлага и договор за квалификация/обучение 3м. в чужбина/. В договора е записано, че средствата вкл.командировки/дневни и пътни/, както и възнаграждението там са за сметка на работодателя. В една от клаузите след това е записано, че "тези средства остават собственост на работодателя и след изтичане срока на обучение или при преждевременно прекратяване на договора рабоотникът трябва незабавно да ги възстанови на работодателя". Не са визирани никакви конкретни срокове. Въпросът ми е може ли работодателя и в какви срокове да изисква възстановяването на тези средства, ако работника прекрати трудовия си договор след изтичане на 6м. изпитателен срок?
#1 | 30.05.2018, 13:16
Публикации: 1703 / 207
Мисля, че тази статия ще Ви е от полза.
Разноски на работодателя за квалификация на персонала
Независимо от това КТ изрично предвижда, че обезщетенията при неизпълнение се дължат не по реда на КТ, а по реда на гражданския закон.
Общото между всички тези договори е, че при успешно завършване на обучението служителят може да бъде задължен да работи за определен срок при работодателя, като срокът е различен за съответните видове договори -...при договор за повишаване на квалификацията или преквалификация по чл. 234 КТ срокът е до 5 години.

В случай на преждевременно прекратяване на трудовия договор по вина на служителя работодателят има право да претендира по съдебен ред за разноските, които е направил за обучението на служителя.
#2 | 30.05.2018, 14:02
Публикации: 12 / 1
Благодаря, и аз четох тази статия :good:
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група