Болничен ТД и СОЛ едновременно

28.05.2018, 10:19 1338 1

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


LGENOVA

  • Публикации: 49 / 0
Здравейте, как стои въпросът с вземането на болничен от лице, което работи на ТД и едновременно е СОЛ в ЕООД, като се осигурява на малкия %. Просто трябва да се отразява болничния като отсъствие или пак да се изпраща към НОИ, въпреки че няма да получи обезщетение към ЕООД? и няма как да се вземе само болничен към ТД, без това да с отрази и на ЕООД, нали така?

marpan_64

  • Публикации: 5681 / 478
Няма нужда от болничен за СОЛ след като не се осигурява за фонд ОЗМ. Съгласно чл.3, ал.4 от Наредбата за обществено осигуряване на самоосигуряващи се лица те дължат осигуровки за времето на временна нетрудоспособност.

В момента тук са: 0 Потребители и 1 Гост


Facebook група с над 24 000 членове!

Харесайте ни във Facebook