Земеделски производител и деккл. по чл.50

25.04.2018, 10:26 1736 1

25.04.2018, 10:26
Публикации: 226 / 4
Здр., попълвам на едно приятелче дан. декл. по чл.50 от ЗДДФЛ, по точно преписвам това което той е попълнил, за да му я пусна електронно.Този човек работи и на трудов договор. Към 31.12.2017г.  е ползвал дан.облекчение за дете към работодателя си. Гледам, че  е попълнил приложение 10 за това дан.облекчение. Според мен това нещо е грешно и не трябва да се попълва, но той твърди, че трябвало. Не съм запозната с тези земеделски производители. Може ли някой, който се е занимавал с такива да ми каже, дали наистина трябва да се попълни?
Благодаря предварително на отзовалите се.
#1 | 25.04.2018, 10:35
Публикации: 11967 / 2190
Указание към Приложение 10 :


Приложение № 10 (образец 2010) се попълва от лица, които ползват предвидените в глава четвърта от ЗДДФЛ данъчни облекчения за доходи, подлежащи на облагане с данък върху общата годишна данъчна основа и/или с данък върху годишната данъчна основа по чл. 28 от ЗДДФЛ.   
Когато конкретно данъчно облекчение е ползвано в пълен размер при работодателя по основното трудово правоотношение, това обстоятелство се отбелязва на предвиденото за целта място и не се попълва съответната част от приложението (Част І, Част ІІ, Част ІІІ, Част ІV, Част VІ или Част VІІ, в зависимост от вида на облекчението, което е ползвано в пълен размер при работодателя). В тези случаи се попълва само в Част VІІІ от приложението.
Пълен достъп в КиК Инфо
за 13.75 лв. без ДДС на месец при год. абонамент
По-бързо
По-удобно
По-сигурно*
Абонамент
Последни теми
Последно в Новини
Намери ни във Facebook
Харесай нашата страница
Facebook.com/KiKinfo
и се присъедини към
ПРОФЕСИОНАЛНА СЧЕТОВОДНА ОБЩНОСТ
най-голямата счетоводна група